19 травня до Дня пам’яті жертв політичних репресій Перший Національний покаже документальний фільм «Ті десять років. Євген Сверстюк». Про це повідомляє прес-служба каналу.
Стрічка вийде в ефір о 09.35.
Документальний фільм розповідає про 10 історичних років напередодні здобуття Україною незалежності, змальовує настрої, які панували у суспільстві того часу, події, що зумовили кардинальні зміни в історії українського народу. Автори стічки пропонують глядачам повернутися у Київ 1980-х: відкриття VIII з’їзду письменників, відзначення 1500-річчя Києва, побудова музею Леніна, музею Великої Вітчизняної війни.
Героєм документального фільму став письменник, президент Українського пен-клубу, дисидент, шістдесятник, політв’язень радянського режиму, лауреат Державної премії України ім. Тараса Шевченка Євген Сверстюк.
Автори сценарію – Юрій Шаповал та Ірина Шатохіна, режиссер – Ірина Шатохіна.
«У цьому фільмі нам дуже хотілося відтворити дійсність 80-х років ХХ століття, нагадати про знакові події того часу. Стрічка “Ті десять років. Євген Сверстюк” – портрет на тлі часу, портрет дивовижної людини, яка своєю сутністю заперечує той час. Євген Сверстюк існує і творить поза часом, не підкорюючись жодним його законам. Саме тому він і став героєм нашого фільму», – сказала режисер фільму.
«Телекритика»
