Звернення Ініціативної Групи “Першого грудня до політиків: “Схаменіться!”

1-12_small-300x178Інколи корисно подивитися на себе очима наших ворогів.

Один із них, «червоний Бонапарт» Лев Троцький, наприкінці 1919 року пояснював «агітаторам-комуністам на Україні», як слід вести пропагандистсько-підривну роботу, використовуючи «побутові особливості характеру українців».

В українцях часом прокидається «страшний дух» – «вільний дух запорізького козацтва й гайдамаків», який «кипить, бурлить, наче грізний Дніпро на своїх порогах і змушує українців творити чудеса хоробрості, – нагадував він. – Це той самий дух свободи, який давав українцям нелюдську силу протягом сотні літ, щоб воювати проти поневолювачів: поляків, росіян, татар і турків і здобувати над ними блискучі перемоги».

Проте ці перемоги, продовжував Троцький, завжди зводилися нанівець, тому що українцям заважали «безмежна довірливість і поступливість, а також відсутність усвідомлення необхідності постійної міцної злютованості всіх членів держави не тільки в час війни».

І все летіло шкереберть. На радість ворогам…

Чи змінилося щось із тих пір?

Чи стали іншими наші вороги?

І головне: чи стали іншими ми самі?

Чи позбулися своєї наївності? Чи дбаємо про міцну злютованість нації?

Якби ж то!

Історія нічого не навчила нас, бо ми виявилися кепськими учнями в її школі. Усі воюють з усіма. Дехто ладен національною ідеєю зробити гасло «Бий своїх, щоб чужі боялись!» Але «чужі» не бояться – тільки тішаться.

Політичний клас – у полоні корисливих або ж вузьких партійних інтересів. Гідність людини, пам’ять про Майдан розчиняється у чварах і корупційних комбінаціях злодійкуватих можновладців.

Влада все ще, як і в найгірші часи, залишається бізнесом. Олігархічна система законсервувалася і чинить шалений спротив реформам.

Так не може тривати вічно. Надто тяжку ціну сплатили українці за те, щоб жити по-людськи.

Україна не має права на чергове самознищення через брак волі до внутрішньої консолідації нації.

Пам’ятайте про це, політики!

І Шевченкове пам’ятайте: «Схаменіться, будьте люде, бо лихо вам буде!

Нагадаємо, що створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Євген Захаров, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.