Група “Першого грудня” закликала остерігатися популізму

1-12_small-300x178Популізм, суттю якого є політична корупція, став реальною загрозою українській державності — говорять відомі інтелектуали.

Про це ідеться в поширеному сьогодні зверненні Ініціативної групи “Першого грудня”.В ньому В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Євген Захаров, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак та Ігор Юхновський звертають увагу суспільства на загрозу популізму як джерела та суті політичної корупції.
“Демократичні, ліберальні цінності піддаються серйозним випробуванням. Авторитарні режими збирають несподівані дивіденди. Популізм буйним цвітом розцвітає і в Україні”, — говорять інтелектуали, зауважуючи, що улюблене заняття популізму — політичний торг.

“Популізм жадібний, і тому продажний. Він залюбки паразитує на соціальних бідах, лукаво спрощуючи складне, безсоромно експлуатуючи найпростіші соціальні емоції, спокушаючи суспільство легкими шляхами до матеріального благополуччя та справедливості”, — йдеться у зверненні.

Учасники групи “Першого грудня” вважають, що суттю популізму є політична корупція. “Порожні обіцянки й грізні «прокльони» на адресу «ворогів народу» – хабар утомленому суспільству. За них він прагне отримати прибуток у нечувано великих розмірах. Популізм миттєво розпізнає “своїх” і лучить їх у мережі корупційної змови”.

Популізм став реальною загрозою українській державності — адже він не здатен до конструктивної праці, йому чужі національні, державні інтереси.

Протиставитись цьому, на думку Ініціативної групи “Першого грудня” можна свідомою солідарністю здорових і творчих осередків суспільства, об’єднаних задля реального реформування країни.

“Протиставити популізмові можна лише громадянську зрілість. А зрілість передбачає відповідальність. За себе, необдурених. За своїх нащадків. За країну, в якій живеш і яка назавжди є твоєю батьківщиною”, — підкреслено у зверненні.

Нагадаємо, що створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар,Іван Дзюба, Євген Захаров, Мирослав Маринович, Володимир Панченко,Мирослав Попович, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил та сприяти поширенню моральних цінностей.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.