Позиція Ініціативної групи “Першого грудня” щодо декларації Української бізнес-ініціативи “Український бізнес суспільству та владі”

top_1-12
Днями представники великого й середнього бізнесу України оприлюднили звернення «Український бізнес суспільству і владі», де закликали до відкритого загальнонаціонального діалогу, кінцевою метою якого є подолання гострої кризи, в якій перебуває Україна. Задля досягнення цієї мети пропонується спільно розробити і прийняти «новий суспільний договір про спільні цілі, умови і принципи їх досягнення, а також взаємні зобов’язання бізнесу, влади на суспільства».

Ініціативна Група «Першого грудня» сприймає цей сигнал як вияв стурбованості і відповідальності національного бізнесу (принаймні, тих, хто виступив зі Зверненням) за стан справ у країні. Деклароване прагнення до «єдиних прозорих правил, ефективно ефективної моделі розвитку країни» може означати, що бізнес, як і суспільство, усвідомлює критичність існуючих загроз та необхідність спільної праці задля розвитку.

Ініціативна Група поділяє тривогу щодо драматичних викликів, перед якими  опинилася Україна: корупція, війна на Донбасі, військова та інформаційна агресія путінської Росії, спрямована на дестабілізаціюУкраїни,  економічна й фінансова криза. Усе це призводить до ще більшого поглиблення недовіри суспільства до влади.

У “Слові про свободу та відповідальність” Ініціативна група “Першого грудня” звертала увагу країни, що для довіри потрібні зусилля і влади, і підприємців, і церков, і громадських лідерів, і волонтерів, і всього суспільства. Ми підкреслювали, що в нашому суспільстві все виразніше постає запит на появу великої домовленості про майбутнє – нового й свідомого суспільного договору, чиї засадничі принципи формуватимуть правила нашого життя, а отже, окреслюватимуть мрію, до якої прагнемо.

Провівши консультації та зустрічі з тими, хто підписав Звернення, Ініціативна група “Першого грудня”, позитивно оцінює та підтримує наміри Української бізнес-ініціативи щодо організації відкритого загальнонаціонального діалогу і прийняття нового суспільного договору.

Чесний діалог — це шлях до встановлення атмосфери довіри в країні; це можливість виробити чіткі правила, за якими має жити вільна від корупції і «кривосуддя» Україна, в якій матимуть місце врівноваженість між владою та бізнесом, між бізнесом і громадянським суспільством та між громадянським суспільством і владою.

Україна, як ніколи, потребує відповідальності своїх громадян, консолідації довкола базових занолюдських цінностей, чіткої стратегії і дії. Лише ті правила існуватимуть і формуватимуть наше майбутнє, за які кожен буде готовий віддати найдорожче.

Історія не залишає нам права гаяти час.

До Ініціативної групи “Першого грудня” ввійшли провідні представники української інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Євген Захаров, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський

 

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.