Коментар Ініціативної групи про участь у «круглому столі»

Ініціативна група «Першого грудня» не взяла участі в роботі «круглого столу», який відбувся 20 грудня 2013 року.

Головною причиною такого рішення є той факт, що організація та проведення цього заходу у його нинішньому вигляді не відображають найважливішого – наміру відвертої розмови, реального порозуміння і конкретних справ для виправлення ситуації.

Серйозну перешкоду для авторитетного і довірливого діалогу становить непрозорість підготовки, що ставить під сумнів чесність цілей.

Ми бачимо не форум рівних і представницьких співрозмовників, а технічну вправу з маніпуляцій. Справжній діалог – це не обмін порожніми словами, а зусилля висловлювати правду і тільки правду, на основі якої – творити порозуміння і вихід зі становища. У справжньому діалозі Президент рівний зі студентом, а опозиційний лідер з представником громадськості.

Імітація «круглого столу» несумісна з гідністю і відповідальністю, які демонструє українське суспільство. Діалог, на який очікують громадяни України, призначений не для вимушеної формальності, а для розв’язання кризи.

Ініціативна група «Першого грудня» виступала на підтримку діалогу з початку народного піднесення.

Група залишається переконаною в необхідності предметної розмови між владою, опозиційними силами і громадянським суспільством. Головними ознаками такого діалогу мають бути відкритість, рівність сторін, довіра і гарантія домовленостей, що були б виражені у відповідній підготовці зустрічей, їхньому форматі, складі учасників та, серед іншого, прямому і нецензурованому інформаційному висвітленні національним телебаченням та радіо.

Без таких ознак щирості група “Першого грудня” не бачить ані сенсу, ані перспективи декоративних монологів.

Україні потрібен не сурогат, а серйозний діалог, якого досі немає.

Ініціативна група «Першого грудня» продовжуватиме зусилля, щоб такий діалог  розпочався.

Нагадаємо, що створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.