Вітальне слово Іванові Михайловичу Дзюбі з нагоди його ювілею

Вельмишановний Іване Михайловичу!

Наближається Ваш славний ювілей, і ми, учасники Ініціативної групи «Першого грудня», всі дружно йдемо до Вас у гості зі своїм вітальним словом.

В історії нашого національного унезалежнення Ви стали знаковою постаттю, центром тяжіння молодої творчої інтелігенції, знаменитої плеяди шістдесятників, яка чинила моральний спротив тоталітарному режимові та визначила культурне обличчя України на кілька десятиліть. Ваша блискуча книга «Інтернаціоналізм чи русифікація?» про становище українців в СРСР стала найбільш поширеним текстом українського самвидаву, гідно представила в усьому світі погляд Вашого покоління на національну політику СРСР і стала закликом до національного самоусвідомлення. Наскільки влучним був цей текст, засвідчує реакція влади – хвиля політичних репресій. Ваші глибокі літературознавчі праці завжди викликають великий інтерес читачів. Ваш сповідальний голос на вшанування жертв Бабиного Яру відразу став платформою новітнього українсько-єврейського порозуміння.

Виголошуючи свої промови у перші роки незалежності, Ви сформулювали головні засади подальшого національного розвитку, і недарма Ваші виступи тоді в народі називали «президентськими». Проте Ви також засукали рукави й узялися до конкретної державницької праці як Міністр культури України та як голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Нам, учасникам Ініціативної групи «Першого грудня», було за честь мати Вас колегою в цій суспільно важливій ініціативі.

Сьогодні, коли вся Україна вітатиме Вас з ювілеєм, дозвольте нам приєднати до цих вітань і свій голос. Це голос передусім вдячності за Ваше служіння українському народові, яке триває дотепер. У нашому голосі звучать також щирі побажання доброго здоров’я й погідності духу, щоб Ваше паломництво життєвими дорогами було й надалі світлим і дароносним.

На многії і благії літа, шановний Іване Михайловичу, дорогий наш Друже і Колего!

З глибокою вдячністю і пошаною,

Учасники Ініціативної групи «Першого грудня»

Олександра Гнатюк, Володимир Єрмоленко, Євген Захаров, Йосиф Зісельс, Ігор Козловський, Мирослав Маринович,Ігор Юхновський, Ярослав Яцків

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.