Група “Першого грудня” закликає правоохоронців припинити між собою війну

Війна українських правоохоронних органів між собою і використання їх у політичній боротьбі неминуче обернеться компрометацією і ослабленням держави. Про це застерігають відомі інтелектуали з Групи «Першого грудня» і закликають припинити такі дії.

На думку учасників Групи, ми стали свідками абсурдного загострення війни, учасниками якої є Генеральна прокуратура України, Міністерство внутрішніх справ, Національне антикорупційне бюро України, Спеціальна антикорупційна прокуратура, Національне агентство запобігання корупції, Служба безпеки України.

«Одні державні структури використовуються для залякування і переслідування інших державних структур, для задоволення політичних амбіцій, прикриття корупційних діянь і зведення особистих рахунків, — йдеться у Зверненні. — Складається враження, що влада хоче мати «ручні» правоохоронні органи, а заодно — й суди, із Конституційним включно».

Проте учасники Групи застерігають, що це згубний шлях, адже не можна побудувати правову державу, якщо мужі в погонах забувають про своє призначення і стають безвідповідальними політиканами, ляльками в чужих руках.

«Час запитати їх: чи відаєте ви, що творите? Подивіться, як тішаться вашою метушнею наші вороги, – може, бодай лиховісний блиск їхніх очей зупинить вас? Думайте про Україну, про державу, не руйнуйте її!», — закликали у Групі «Першого грудня».

Повний текст звернення читайте на сайті Групи «Першого грудня».

Нагадаємо, у жовтні Група «Першого грудня» закликала українців брати відповідальність за ситуацію в країні на себе, не пручатися реформам і зберігати єдність.

Створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Всеволод Речицький, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків, має на меті поширювати моральні цінності та сприяти встановлення в країні нових правил.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.