Звернення Ініціативної групи “Першого грудня” до учасників Національного форуму “Новий суспільний договір”

top_1-12

Вельмишановні учасники Національного форуму 

“Новий суспільний договір”!

Ініціативна група “Першого грудня” рада вітати в особі кожного з вас небайдужих громадян України.

Україна потребує небайдужості.

Адже стоїмо перед дуже серйозними викликами – як зовнішніми, так і внутрішніми. Вперше за чверть століття ми відчули, що таке збройна агресія країни, яка ладна задушити нас у «братніх» обіймах. Ми зуміли поламати російські сценарії знищення України як держави, проте багато й втратили. Ми стаємо сильнішими як нація, проте на нас чекає ще багато політичних пасток. І не тільки на Донбасі чи в Мінську, а й у Києві.

Глибинна причина сучасної української кризи полягає у втраті взаємної довіри між суспільством та політиками, зневірі людей у можливості домогтися змін на краще через політичний процес. Таке відчуження народу та влади руйнує Україну зсередини.

Мирне подолання кризи можливе тільки через відновлення довіри суспільства до політичних інституцій та політичного процесу.

У “Слові про свободу та відповідальність” Ініціативна група “Першого грудня” звертала увагу країни, що для довіри потрібні зусилля і влади, і підприємців, і церков, і громадських лідерів, і волонтерів, і всього суспільства. Ми підкреслювали, що в нашому суспільстві все виразніше постає запит на появу великої домовленості про майбутнє – нового й свідомого суспільного договору, чиї засадничі принципи формуватимуть правила нашого життя, а отже, окреслюватимуть мрію, до якої прагнемо.

Не йдеться про те, щоб створити черговий красивий документ, а про те, щоб дійти до суспільної згоди ЩО ми УСІ робимо, аби об’єднати і розвивати Україну.

Що є суспільний договір? Це коли все суспільство , а потім і влада домовляються про правила взаємостосунків людей, суспільства і держави. Маємо дійти до цього взаємного порозуміння шляхом діалогу. Суспільство та політичні еліти мають спільно домовитись, як нам жити далі, яку Україну будувати. А спільно домовившись, узяти на себе солідарну відповідальність за майбутнє країни.

Політична еліта має знайти в собі сміливість та мудрість запитати в українського народу, як суспільство бачить роль людини, самоорганізованих спільнот, територіальних громад, і нарешті держави у майбутній Україні.

Усе суспільство має усвідомити, що нехтування моральними цінностями задля політичних, ідеологічних чи будь-яких інших групових інтересів є погибельним. Відтак привести наше особисте й суспільне життя у згоду з моральним законом є передумовою подолання кризи.

Аби українське суспільство шанувало та свідомо дотримувалось нових правил, воно має стати їхнім активним співтворцем, а не делегувати це право політикам, яким не довіряє.

Наш похід до свободи вимагає від суспільства іншого ритму життя, ніж у звичайний час. І вже з перших кроків для кожного і всіх разом важливо дотримуватися правил та цінностей. Тож, ми вітаємо вас на цьому непростому, але обнадійливому шляху і зичимо всім нам успіхів.

Від імені Ініціативної групи «Першого грудня»

Черговий головуючий

професор Володимир Панченко

 До Ініціативної групи “Першого грудня

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.