Двотомник спогадів Євгена Сверстюка презентують у Києві

22 вересня у Києві презентують двотомник «На полі чести», присвячений світлій пам’яті дисидента, філософа  Євгена Сверстюка. Видання містить рідкісні світлини з приватних архівів, своєрідну візуальну хронологію життєвого шляху Євгена Сверстюка, а також архівні матеріали слідчої справи, яка була порушена проти нього в радянські часи.

22 вересня, вівторок

18.00

Київський міський будинок учителя,

вул. Володимирська, 57, конференц-зал

Sverstyuk_22.09.2015

У першому томі видання зібрані свідчення самого Сверстюка про життя, про людей, з якими він зустрічався, про обставини того часу. У другому томі – спогади друзів і рідних про нього.

До виступів запрошені: Валерія Андрієвська, Оксана Забужко, о. Валерій Копійка, Наталя Кучер, Лариса Масенко, Василь Овсієнко, Олексій Сінченко, Вадим Скуратівський, Елеонора Соловей, Віра Соловйова, Лесь Танюк, Олесь Шевченко.

У презентації беруть участь Кирило Булкін та Борис Лобода.

Звучатимуть пісні у виконанні народної артистки України Ніни Матвієнко та заслуженого артиста України Тараса Компаніченка.

Організатори: Київський міський будинок учителя та видавництво «Кліо»

Довідка:

Відомий український інтелектуал, дисидент, філософ, правозахисник, моральний авторитет Євген Сверстюк пішов з життя 1 грудня 2014 року. Це людина, що уособлювала  цілу епоху боротьби проти тоталітаризму, найкраще, що в ній було. Світлий і спокійний чоловік, який із крицевою стійкістю протистояв потужній владній машині. Дисидент, публіцист і літературознавець, філософ і моральний авторитет. Чоловік, який був воїном, навіть коли залишався один в полі. Його слів боялися настільки, що запроторили до таборів, та це не зламало його і не змусило замовчати. До останніх днів життя Євген Сверстюк був активним у громадському та релігійному житті, був учасником Ініціативної групи «Першого грудня».

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.