Українські інтелектуали пропонують шанувати загиблих у Другій світовій не в Москві, а в Києві

На думку вчених, історичних підстав для цього значно більше. Українські вчені хочуть перетворити Київ на центр вшанування пам’яті жертв війни Ушанувати пам’ять загиблих під час Другої світової не в Москві, а у Києві запропонували українські інтелектуали за круглим столом у редакції газети “День”.

Нині, коли Росія політично ізольована і фактично є агресором, історики пропонують переосмислити роль російської пропаганди радянських часів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Другу світову російські історики досі трактують, як “вітчизняну”, поділяючи тогочасні українські війська на радянські та “зрадницькі повстанські”.

Ця підміна понять, на погляд українських істориків, нині маніпулює свідомістю людей на сході та тих російських військових, що воюють на нашій землі. “Сьогоднішній зовнішньополітичний вектор російської агресії ототожнюється з єдиним вектором українського націоналізму – бандерівцями”, – зауважив філософ, учасник ініціативи Першого грудня Мирослав Попович.

70-ту річницю світової перемоги над нацизмом Україна вперше відзначить 8 травня із європейськими країнами, а не 9 травня разом з Росією. Адже акт про капітуляцію нацистської Німеччини було підписано саме 8 травня. “Україна величезними втратами затримала рух німецьких військ, і я думаю, власне, Радянський союз спромігся організуватися до битви під Сталінградом в результаті боїв в Україні. Бо Україна стала буферною зоною війни”, – вважає письменник Юрій Щербак.

Джерело ТСН

Додано 20.04.2015

Опубліковано у Новини «Національного круглого столу». Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.