Євген Сверстюк на Форумі видавців говоритиме про мобілізацію інтелектуалів

Один в полі воїн: відомий інтелектуал, дисидент, який один на один боровся проти тоталітарної системи розмірковуватиме про роль інтелектуалів в умовах війни. Чи достатньо ми реагуємо на події в Україні? Запрошуємо на розмову із учасником Ініціативної групи “Першого грудня” Євгеном Сверстюком у п’ятницю ввечері на Форумі видавців.

sverstjuk2_jp

12 вересня, п’ятниця

19:00— 20:30

Національний музей «Тюрма на Лонцького», вул. С. Бандери, 1

(вхід з вул. К. Брюллова)

“Війна вже йде. Це повинні розуміти повинні не тільки ті, хто гинуть, а вся Україна, кожна людина”, — говорить відомий філософ, колишній політв’язень, учасник Ініціативної групи “Першого грудня” Євген Сверстюк.

Але чи достатньо ми реагуємо на події в Україні?  “Кожен має бути мобілізований на своєму місті, і може робити не менше, ніж той, що з мінометом” — переконаний він.

Більше — у розмові з Євгеном Сверстюком “Один у полі воїн: де проходить український інтелектуальний фронт?” у Національному музеї-меморіалі “Тюрма на Лонцького”.  Модерує журналіст Роман Шостак.

Захід відбудеться в рамках спеціальної програми 21-го Форуму видавців “Історичний фронт. Як історія змінює майбутнє”, організованої Центром досліджень визвольного руху та Національним музеєм-меморіалом “Тюрма на Лонцького”. Усі заходи з програми можна переглянути на сайті ЦДВР. Книги, видані Центром досліджень визвольного руху, можна придбати на стенді № 446 (3 поверх, 2 зал).

Євгенові Сверстюку 85 років. Народився на Волині. Закінчив Львівський університет ім. І. Франка. У 1960-х його чотири рази звільняли з роботи з політичних мотивів. До арешту в 1972-му працював відповідальним секретарем редакції «Українського ботанічного журналу». Активно писав для самвидаву. За статтею «антирадянська агітація» був засуджений до семи років таборів суворого режиму і п’яти років заслання. У таборі неодноразово оголошував голодування, регулярно потрапляв до карцеру. Після повернення до Києва працював столяром. У 1993 році обраний президентом українського ПЕН-клубу. Лауреат Державної премії ім. Тараса Шевченка. Редактор релігійної газети «Наша віра». Учасник Ініціативної групи “Першого грудня”.

Додано 12.09.2014

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.