Всеосяжна і жорстка ізоляція режиму Путіна — найнагальніше завдання для світової громадськості — група «Першого грудня»

Ініціативна група «Першого грудня» звертається до міжнародних лідерів та світової громадськості переглянути свою дотеперішню політику щодо російсько-українського конфлікту й усвідомити, що головним джерелом війни та агресії є політичний режим Президента Путіна.

pershe_hrudnya

Про це йдеться у зверненні, яке оприлюднили учасники групи Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Мирослав Попович та В’ячеслав Брюховецький на прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі 9 вересня.

Учасники групи наголошують, що це не є локальна війна, від якої світ може відгородитися, і ключем до безпеки кожної окремо взятої європейської країни є не страусине «непомічання» загрози чи сепаратні домовленості з агресором, а солідарне обстоювання цінностей і принципів, що лежать в основі європейської цивілізації.

«Путінський режим змушує увесь світ іти на жертви. Проте не заради України сучасний німець, француз чи іспанець має жертвувати своїм добробутом і спокоєм. На кону стоять основоположні засади європейської культури, і краще заплатити меншу ціну сьогодні, ніж більшу – завтра. Найголовнішою спонукою продовжувати агресію для путінського режиму є не міфічні «злочини» української влади, а перманентний відступ Заходу перед щораз нахабнішими діями злочинного політичного режиму Росії», — йдеться у зверненні.

Моральні авторитети України просять наших закордонних партнерів зауважити, що кожне їхнє твердження про «неможливість застосування воєнної сили» призводить до чергового спалаху мілітарної агресії з боку Росії: «Кожен черговий “мирний” діалог з агресором обертається для України новими трагедіями на полі бою».

У зверненні наголошують, що всеосяжна і жорстка ізоляція цього злочинного режиму – найнагальніше завдання, яке слід здійснити, аби вберегти людство від повторення трагедії Другої світової: “Агресор має зрозуміти, що він перейшов межу допустимого і світ не спасує перед грубою силою”.

Звертають увагу у групі «Першого грудня» також і на безпрецендентні масштаби інформаційної війни проти України, яка перетворилася на «індустрію облуди в усьому світі»: «У своїй пропаганді правлячий режим позиціонує Росію як жертву всесвітньої змови, очолюваної США. В умовах такого масованого пропагандистського дурману в російському суспільстві розквітли давні хвороби шовінізму, ксенофобії та страху перед зовнішнім світом».

Повний текст звернення читайте за посиланням.

Нагадаємо, що створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри.

Опубліковано у Новини | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.