Росія перестане існувати як єдина держава через 10 років, – Гаврилишин

Богдан ГаврилишинРосійська Федерація зараз переживає не найкращі свої часи і вже у недалекому майбутньому може перестати існувати як єдина держава, розпавшись на окремі республіки.

Таку думку висловив член Римського клубу, один із засновників Всесвітнього економічного форуму в Давосі, учасник Ініціативної групи “Першого грудня” Богдан Гаврилишин у коментарі Укрінформу .

«У недалекій перспективі – розпад Росії на частини. Розпад РФ я бачу так само, як і передбачив на 10 років наперед дезінтеграцію Радянського Союзу. Це базувалося на ґрунтовному аналізі, тому думаю, що Російська Федерація теж розпадеться. То не є бажання, то є мій аналіз і заключення», – сказав він.

На переконання Гаврилишина, більшість росіян надзвичайно бідні, тому незабаром вони зрозуміють, що потрібно позбавитися диктатури і використовувати свої природні багатства на власне благо, а не для задоволення потреб тих, хто перебуває у Кремлі.

Він зауважив, що анексувавши Крим і підтримавши сепаратистів у Донецькій і Луганській областях, Путін насправді отримав не перемогу, а колосальну поразку в очах міжнародної спільноти, Україна ж у цьому випадку вирвалася зі столітнього російського гніту й уже за кілька років зможе повернути собі окуповану територію.

На круглому столі в Укрінформі видатний економіст також розкрив свій рецепт, як Україні стати ефективною країною: «Україна зберігає величезний потенціал. Це і природні багатства, але це – і дуже висока якість людського капіталу… Стан України дуже поганий – політично, економічно, соціально, екологічно. Україні потрібна тотальна трансформація всього – системи влади, економічної системи, соціальної, екологічної політики».

За словами Гаврилишина, досі цього не змогли зробити попередні влади, але, на жаль, не зможуть і головні партії колишньої опозиції, «бо в них немає дійсної ідеології і немає плану дій». «Так що ця місія залишається для молодої генерації», – вважає він.

На думку економіста, представники молоді за спеціальними програмами цілеспрямовано і в різних напрямках мають вивчати досвід ефективних країн Європи. «Це країни, які мають чотири характеристики – повна політична свобода, певний рівень економічного добробуту для всього населення, соціальна справедливість – в науці, освіті, охороні здоров’я, пенсійного забезпечення, а також симбіоз з біосферою, а не тільки експлуатація і засмічення. Це є Австрія, Німеччина, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія…», – уточнив він.

Гаврилишин додав, що має оптимістичний погляд на майбутнє України. «Ми пройшли чистилище. Ми відновились. Ми стали моральними людьми. У нас є тепер легітимність вплинути на велику зміну цивілізацій. Це наш навіть обов’язок. Тому я дивлюся на наше майбутнє через оптимістичні окуляри», – підкреслив він.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.