Анонс: Група “Першого грудня” представить Національний акт свободи — пропозицію суспільного договору

14 лютого о 16:00 відбудеться брифінг В’ячеслава Брюховецького та Мирослава Поповича, після зустрічі із Головою Верховної Ради України В.Рибаком на сходах Українського дому.

“Розмежовуючи минуле і майбутнє, у нашій країні повинен постати суспільний договір, який допоможе врегулювати нинішнє становище, відновити справедливість і визначити пріоритети змін. Цій меті підпорядкований Національний Акт Свободи, який передаємо Верховній Раді України”, — говорять відомі інтелектуали, учасники Ініціативної групи “Першого грудня”: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський.

Група дала поштовх роботі фахівців, які підготували документ — Національний Акт Свободи. Йдеться про суспільний договір, який здатен регулювати відносини в Україні до появи нової редакції Конституції України, — говорять відомі суспільні діячі. Представники групи передадуть 14 лютого документ Голові ВРУ Володимиру Рибаку, після цього зустрінуться зі ЗМІ.

Учасники брифінгу:

  • В’ячеслав Брюховецький, Почесний президент Національного університету “Києво-Могилянська академія”, черговий головуючий Ініціативної групи “Першого грудня”.
  • Мирослав Попович, директор Інституту філософії НАН України, учасник Ініціативної групи “Першого грудня”.
  • Євген Сверстюк, філософ, дисидент, учасник Ініціативної групи “Першого грудня”.

“Цей документ містить такі принципові і взаємопов’язані елементи, як план політичного врегулювання, принципи роботи Уряду народної довіри, механізми стримувань і противаг, конкретні заходи з відновлення довіри і справедливості, завдання перетворень, а також передбачає появу якісно нового способу і механізму громадського контролю за діями влади, вираженого представницьким органом — Радою народної довіри. Акт дає реальний шлях виходу з кризи і вперше збалансовує політичну і суспільну складові врегулювання, пропонуючи стратегічне рішення. Документ є проектом конституційної і суспільної угоди, що регулюватиме відносини в нашій державі до появи нової редакції Основного Закону, і ми закликаємо Верховну Раду України розглянути і схвалити Національний Акт Свободи”, — пояснюють в Ініціативній групі “Першого грудня”.

Нагадаємо, що створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.