Блаженніший Любомир (Гузар): “Діалогу ще не було, наслідок — втрачено людські життя”

Учасник ініціативної групи «Першого грудня» кардинал Гузар закликав усіх припинити кровопролиття

Про це він сказав у ефірі «Громадського телебачення» сьогодні, 22 грудня, у День Соборності України, відповідаючи на питання, який він бачить вихід із ситуації.

«Єдина розв’язка цієї ситуації в Україні – можливість говорити, діалогувати, спільно шукати правди. Якщо цього нема, то нема й іншого способу розв’язувати труднощі. Якщо не буде такого бажання з обох сторін, то це приведе до ще більшого кровопролиття. Не знаю, може хтось цього хоче, може для нього це відповідь, може це чиєсь бажання, аби проливалася кров. Якщо так, то нема про що говорити і нема людей чим потішити. Якщо тіла умерлих, забитих їм не промовляють до сумління, то можемо чекати на ще більше загиблих… Отже, розв’язка – це діалог і ще раз діалог», – наголосив духовний лідер українців.

Він також нагадав, що влада повинна зрозуміти, що вона теж є частиною народу. «Влада – це люди, яким доручено керувати країною, але це керування має бути в повній відповідальності за справжнє добро: мир, збереження прав, захист від нападів. Хто має владу, той несе цей тягар і за це мусить відповідати», – запевняє Архиєпископ Любомир.

На його погляд, справжнього діалогу досі ще не було і наслідком цього є те, що декількох людей позбавлено життя. Проте почати діалог ніколи не пізно, вважає Блаженніший Любомир.

На запитання журналістів, чи він особисто намагався зустрітися з Президентом Януковичем, Блаженніший відповів, що такий крок був від Ініціативної групи «Перше грудня»: «Ініціативна група “Перше грудня” звернулася до Президента, аби могти з ним діалогувати, обговорити цю ситуацію. Не бачу особливої потреби, користі говорити з підвладними, треба говорити з Президентом, який остаточно відповідальний і який є гарантом Конституції. Він присягав на Євангелії і Конституції, що служитиме цьому народові. Наскільки я знаю, до Президента також звернулася Всеукраїнська рада Церков, яка теж хоче зав’язати безпосередній контакт із Президентом, щоб знайти шляхи розв’язання проблеми», – розповів Блаженніший Любомир.

Джерело: vikna.if.ua

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.