Мирослав Попович: У Януковича немає шансів на переобрання

Українці не погодяться, щоб у них забрали право рішати про те, як вони мають жити і з ким дружити

У польському щоденнику «Gazeta Wyborcza» український вчений Мирослав Попович пояснює польському читачеві, чому у Віктора Януковича немає шансів на переобрання. Президентові здається, що московськими грішми та юридичними шахрайствами він забезпечить собі другий термін. Тимчасом українці вже не хочуть його правління – говорить у інтерв’ю для польського видання філософ Мирослав Попович. На погляд Поповича, президента Януковича дискваліфікує не лише погана економічна ситуація країни: «Більшою мірою (його дискваліфікує – ред.) те, що він не спроможний рішитися на демократизацію і на зближення з Європою, отже на те, в чому українці вбачають шанси на вихід з кризи. Після подій останніх тижнів Янукович, в очах великої частини українців, є перешкодою номер один на шляху до реалізації їхніх очікувань», – каже Мирослав Попович.

Вчений погоджується з думкою російського політика та економіста Владислава Інозємцева, що втягнення України до формованого Росією альянсу диктаторів було б нищівним для цього союзу. «Янукович та його російські прибічники не розуміють, – стверджує Мирослав Попович у польському виданні, – що українці не погодяться на те, щоб у них забрали право рішати про те, як вони мають жити і з ким дружити».

Інше польське видання, «Dziennik Gazeta Prawna», повідомляє про те, яким чином «Українська влада мститься за майдан і чинить тиск на студентів». Влада України у надзвичайному порядку перевіряє всі київські виші. У відповідь студенти одного з університетів заявили, що влаштують голодівку, звинувативши правлячих у політичній мотивації цієї перевірки. – Це помста за Євромайдан – газета наводить слова депутат від опозиції Лілії Гриневич. Річ у тому, – пише «Dziennik Gazeta Prawna», – що київські виші вважаються інкубаторами революціонерів. Державний контроль вищих навчальних шкіл має бути способом, щоб змусити університети до слухняності.

Це ж видання наводить цікаву статистику шлюбів. Уже кожний 11 шлюб польок та поляків був укладений за кордоном – показують дані Головного статистичного управління. Польки зв’язуються шлюбом з іноземцями утричі частіше, ніж поляки – зауважує «Dziennik Gazeta Prawna». Причому, польки найчастіше вибирають партнерів з Заходу: британців, німців та італійців. З черги, польські чоловіки віддають перевагу слов’янкам: найпопулярнішими другими половинами є українки (33%), росіянки (12%) та білоруски (9%). – Багато з них радо вінчається з самотніми чоловіками з провінції, звідки втікають багато польських жінок, – вважає проф. Варшавського університету Антоні Райкевич. Подружжя польок та поляків з іноземцями не є явищем новим – читаємо у газеті – проте в останньому десятилітті їх стало набагато більше, ніж у минулому.

Джерело Польське радіо

Додано 17.01.2014

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.