Любомир Гузар запропонував перенести пам’ятники Леніну в окремий парк

Архиєпископ УГКЦ вважає, що знищувати і трощити пам’ятники – це “варварський спосіб”. “Я щиро бажаю людям утримуватися від нелюдських вчинків і вірити у Бога”, – підкреслив він.

Архиєпископ-емерит Української греко-католицької церкви Любомир Гузар вважає, що пам’ятники Володимиру Леніну варто прибирати, а не знищувати. Про це він заявив в інтерв’ю виданню “Коммерсант-Україна”.

“Його варто було прибрати, але не ламати, не підривати, не знищувати. Я понад 20 років жив в Італії, у Римі. Рим мав свого диктатора – Муссоліні. У Римі стоїть тільки один пам’ятник Муссоліні, і не в центрі міста. А в Києві налічувалося 18 пам’ятників Леніну. А чому? Що він зробив для України?”, – сказав архієпископ.

“Такі пам’ятники, на мою думку, треба було помістити в окремий парк, щоб охочі могли подивитися на них і вклонитися. Адже У нас досі багато молодят йдуть до пам’ятника Леніну за благословенням, покладають квіти. Але знищувати їх і ламати – це варварський спосіб”, – зазначив Гузар.

Він засудив знищення пам’ятника Леніну в Києві. “Я щиро бажаю людям утримуватися від нелюдських вчинків і вірити в Бога”, – підкреслив він.

Нагадаємо, 8 грудня активісти партії “Свобода” звалили пам’ятник Леніну на бульварі Шевченка у Києві.

9 січня невідомими було знесено пам’ятник вождю світового пролетаріату у Бердичеві (Житомирська обл.). А 10 січня в райцентрі Машівка (Полтавська обл.) невідомі відбили голову пам’ятнику Леніну, встановленому біля будівлі місцевої держадміністрації.

Джерело ZN.ua

Додано 15.01.2014

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.