Мінкульт не розуміє, в чому полягає місія церкви – М.Маринович

КИЇВ. 14 січня. УНН. Міністерство культури засвідчило, що не розуміє, в чому полягає місія церкви, зважаючи погрози в бік УГКЦ. Про це розповів релігієзнавець, колишній політв’язень, учасник Ініціативної групи “Першого грудня” Мирослав Маринович, передає УНН з посиланням на прес-службу УГКЦ.

“Створюється враження, що люди, які працюють у Міністерстві культури, не розуміють, що таке місія Церкви. І це нерозуміння, яке є приголомшливе, засвідчує, що ми і надалі маємо квазірадянську систему управління в державі”, – зауважив М.Маринович.

Місія Церкви – це служити своїм вірним і бути там, де є потреба в молитві та душпастирстві. І якщо для цього слід бути на Майдані, то, на думку Мирослава Мариновича, Церква має право відгукнутися на цю потребу. Також Мирослав Маринович наголосив, що цей лист включає негативні історичні стереотипи з переслідування Церкви в радянський час.

“Припускаю, що ініціатори такого звернення хотіли саме цього ефекту. Вони хотіли, щоб у душах греко-католиків зародився страх. Це є так само звичний стиль нинішнього уряду – посилати сигнали суспільству, які покликані регенерувати і відновити той страх, який панував у радянський час”, – запевнив М.Маринович.

Однак він нагадав, що свого часу історія все розставила на свої місця.

“Якщо сталінській машині величезного глобального терору не вдалося знищити УГКЦ, то як можна очікувати, що Церква змінить свою позицію від подібних листів від Міністерства”, – відзначив М.Маринович.

Нагадаємо, комітет з питань культури і духовності Верховної Ради України проведе 15 січня спеціальне засідання, на якому розгляне лист Міністерства культури Українській греко-католицькій церкві з погрозами про припинення її діяльності за участь духовенства УГКЦ у протестах.

Додамо, Мінкульт погрожує УГКЦ за богослужіння на Майдані. Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) розповів, що УГКЦ отримала від Мінкульту лист з попередженням, а фактично, погрозами. За його словами, приводом до звернення Мінкульту стала участь священників у протестах громадян.

Глава УГКЦ також відзначив, що священикам не потрібен дозвіл держави, щоб молитися з вірянами.

“Виходячи з принципу свободи віросповідання – основоположного права людини, душпастир може безперешкодно молитися там, де знаходяться його вірні. Для реалізації цього права не потрібен окремий дозвіл держави. Церква визнає право вірних на молитву та заспокоєння своїх духовно-релігійних потреб в усі часи і в будь-яких обставинах”, – заявив Святослав (Шевчук).

Джерело UNN

Додано 15.01.2014

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.