Мирослав Маринович: Мирне стояння на Майдані є серйозною заявкою на європейськість

Правозахисника тішить, що заклики правих радикалів до “серйозного”, “чоловічого” протистояння з владою на Євромайдані не перемогли.

Відомий правозахисник і дисидент, член ініціативної групи “Перше грудня” Мирослав Маринович вважає Євромайдан подією номер один у році, що минає. Про це він повідомив в ексклюзивному коментарі ZN.UA.

“До нього (Євромайдану – ред.) здавалося, що заціпенінню суспільства не буде кінця. Здавалося, що ми ніколи вже не відмиємося від цього ганебного клейма slavus – sclavus (слов’янин – раб). Проте насильство з боку влади зробило те, чого не могли домогтися опозиційні політики: народ піднявся на вражаючий мільйоноголосний протест”, – розповів Маринович.

За словами правозахисника, протест іще раз підтвердив, що для українців пасіонарними є не політичні, а моральні, ціннісні гасла.

“Це здивувало навіть європейців, тому що Майдан став на захист цінностей, які в Європі сприймають як задані, абсолютно натуральні. Європа вже забула, коли заради них вона йшла на жертву. Тому феєричний вигляд Майдану – українців, що стояли на холоді і під кийками безжальних беркутівців, – був свідченням сили духу, проявити яку самі європейці, схоже, вже не змогли б”, – зазначив Мирослав Маринович.

Не менш вражаючим, за його словами, був ненасильницький характер Євромайдану. “Я щасливий, що заклики правих радикалів до “серйозного”, “чоловічого” протистояння з владою на Євромайдані не перемогли. Картиною розбитих вітрин і перевернутих автомобілів світ не здивуєш – його інтерес до такого протесту був би мізерним. Однак мирне стояння Майдані протягом більше місяця є серйозною заявкою на глибинну європейськість українського народу і його глибоко засвоєну християнську культуру”, – зазначив Маринович.

“Якщо хочете, Україна вкотре довела, що саме вона є справжньою спадкоємицею Київської Русі, оскільки борисо-глібське страстотерпіє і неприйняття насильницького опору вона засвоїла на рівні свого культурного імперативу. Дай Бог, щоб численні провокації з боку влади не збили Майдан з цієї подиву гідної позиції!”, – резюмував він.

Джерело ДТ

Додано 9.01.2014

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.