Слова московського патріарха Кирила підтверджують план Росії розколоти Україну, – Попович

Висловлювання патріарха РПЦ Кирила щодо українського Євромайдану вкотре продемонструвало бажання Москви розколоти Україну не тільки територіально, але й релігійно.

Про це Gordonua.com розповів академік НАН України, директор Інституту філософії імені Сковороди, член ініціативної групи “Перше грудня” Мирослав Попович.

“Де Кирило побачив хоч одного побитого або ображеного на Майдані? Де ці факти, де ці загрозливі тенденції, які повертають нас до “темних сторінок” історії? Цього всього ми не бачимо. Зате на Майдані ми бачимо представників різних церков, які мають єдність в одному – всі вони хочуть добра для людей. Такого піднесення гуманістичних настроїв я давно не бачив”, – сказав Попович.

Академік також зауважив що він не може спокійно говорити про виступ Кирила, адже його слова – це прикриття жорстокої та непримиренної реакції.

Попович переконаний, що виступ патріарха РПЦ є частиною “сценарію спрямованого на розкол країни не тільки за територіальним, а й церковним принципом”.

“Розкол цей дуже небезпечний. Так склалося в Україні, що вона має багато церков. І до сьогодні багатоцерковність і різноманітність релігій не шкодила, а, швидше, навпаки – допомагала виробити принципи віротерпимості. І хотілося, щоб цей принцип і далі панував”, – зауважує Попович.

Академік наголосив, що “найтрагічнішою загрозою для нашої країни є спроба розділити Україну на різні погано зшиті між собою шматки, та ще й розділені релігійно! Такий сценарій є, він не має внутрішніх коренів, він йде тільки з Москви!”

iPress

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.