Інтелектуали України про Євромайдан

Любомир Гузар, Ігор Юхновський, Євген Сверстюк і Мирослав Попович учасникам Євромайдану: «Не бійтеся!»
Те, що відбувається нині в нашій державі, не залишає байдужим жодного українця. У країні знову революція, і почалася вона, як і дев’ять років тому Помаранчева, теж у листопаді… 
Група «Першого грудня», яку у двадцяту річницю референдуму «задля встановлення в країні нових правил гри», створили відомі інтелектуали країни – В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський та Ігор Юхновський – теж не лишається осторонь, а навідує мітинги, виголошує промови, звертається до євромайданівців зі словами підтримки.
Один із найавторитетніших українців Любомир ГУЗАР 1 грудня на мітингу в Києві мовив до учасників Євромайдану.
– Наша надія – на добрих людей, але потрібно пам’ятати, що мало бути добрим, треба робити добро, – зазначив він. – Кращий спосіб подолати біду – творити добро. Зло можна подолати лише добром! Тому якщо хочете жити в нормальній країні, хочете передати нормальну країну своїм дітям та онукам, – творімо добро! І не маймо страху!
Крім нього, в мітингу взяли участь Мирослав Попович та Євген Сверстюк. Напередодні вчений-філософ, академік Мирослав ПОПОВИЧ зі сцени Євромайдану заявив:
– Діти і внуки мої, спасибі, що прийшли. Моє серце сколихнулось, коли я вперше після Помаранчевої революції побачив цей великий натовп людей. Жодна соціологія не показувала, що буде такий вибух пристрасті та неймовірне піднесення… Нас об’єднує одне – ми не просто хочемо в Європу, ми знаємо, що Європа – це добробут, надія, можливість жити так, як хочеться. А головне те, що робить нас людьми, – політична демократія, за яку багато націй ризикували своїм життям.
– Майдан 2013 року свідчить про нескореність українського народу в його фактично віковічному змаганні за європейський вибір, – висловив свою думку відомий письменник і філософ Євген СВЕРСТЮК. – Енергія протесту на євромайданах по всій країні нагромаджувалася роками беззаконня і безсоромності нинішньої влади… Стотисячні акції протесту, засвідчені на телеекранах усього світу, мають протверезити команду корабля: дорога назад неможлива. Старші люди усе бачили і до всього звикли. Але молодь нині вирішує свою долю – не заважайте їй!.. Ідеться про всенародний опір нинішній владі, яка має розуміти, що навіть у найчорнішу годину над Україною лунатиме голос: «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!».
Підтримав євромайданівців і народний депутат чотирьох скликань, академік Ігор ЮХНОВСЬКИЙ.
– Двадцять два роки тому парламент, у якому я був народним депутатом, проголосив незалежність України. І Україна завжди буде вільна! Тільки ви не відступіться. Не може бути зараз нейтральною країна, яка не там і не там. Вона має бути прогресуюча і має бути з Європою… Нема іншої перспективи, тому прошу вас, не відступіться, згуртуйтеся по всій Україні! Відповідально заявляю, що всі аргументи президента не підпадають під жодну хоч трохи розумну критику…
У своєму спільному зверненні до Євромайдану група «Першого грудня» попросила: «Дорогий Український народе, дорогі співгромадяни, не бійтеся. Для нас усіх і всієї України зараз це – найважливіші слова…»
«Не бійтеся!» – ті слова найперше проказав Христос.

Жанна КУЯВА, Сім’я і дім

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.