Зупинивши Євромайдан, ми залишимось відсталою державою, залежною від Росії, – Юхновський

Вище керівництво України не готове відмовитися від тіньових схем, за якими живе і працює Україна. Тому відкликання асоціації з ЄС – цілком зрозумілий для чинної влади крок.

Про це «Погляду» розповів в. о. голови Українського інституту національної пам’яті, Герой України, академік, учасник ініціативної групи «Першого грудня» Ігор Юхновський.

«Перш, ніж говорити про Євромайдан, треба говорити про ситуацію. А ситуація полягає в тому, що керівництво держави злякалося євроінтеграції, пояснюючи це тим, що велика кількість підприємств не готова до європейського ринку, мовляв, товари, які виробляє Україна, є неконкурентоспроможними в Європі», – прокоментував Юхновський.

«Вони злякалися євроінтеграції ще й тому, що повинні подати точні цифри щодо становища підприємств в Україні. Владі доведеться кардинально збільшити заробітні плати для робітників та працівників підприємств і службовців всередині держави, а отже, кардинально зменшити власні доходи. Відповідно зробити зарплату явною, а не в конвертах», – зазначив Юхновський.

На його думку, тут справа не стільки політична, скільки економічна, у чому зізнався Президент у своїй вчорашній промові.

«На жаль, українська економіка працює, здебільшого, у тіньовому секторі. Тому розкриття цього сектору перед асоціацією з ЄС злякало чинну владу».

Ігор Юхновський впевнений, що молодим людям безумовно варто добиватися правди.

«Варто протестувати і вимагати від влади дотримання своїх слів, не можна зупинятися. Якщо ми зупинимося, то все повернеться на круги своя. Ми залишимося відсталою державою, повністю залежною від Росії в економічному та політичному планах».

«Я хочу побажати Євромайдану успіху – впевненого і спокійного, аби ми добилися того, що прагнемо», – підсумував Юхновський.

Джерело: Новий погляд

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.