Мирослав Маринович: українське суспільство хворе. А його ракова пухлина — проблема аморальності

В основі всіх проблем суспільства лежать проблеми духовності. Вони невидимі, але їхні наслідки відбиваються у влади, в суспільстві та політиці. Таку думку висловив під час свого візиту на Рівненщину відомий публіцист, релігієзнавець і правозахисник, учасник ініціативи «Першого грудня» Мирослав Маринович.

Вчений і дисидент на зустрічі з рівнянами розповів про те, що хоче змінити суспільно-політичний стан в Україні за допомогою зміни свідомості кожного його громадянина, оскільки практика грішного життя свідчить про важливість духовних проблем суспільства, які потрібно лікувати, починаючи з духу людини. Кожен громадянин насамперед повинен нести особисту відповідальність за те, що відбувається в державі. Звинувачувати ж у всіх бідах тих, хто сьогодні має владу, — це модель мислення радянської людини, яка делегувала право прийняття важливих рішень і відповідальність за їхні наслідки на вождя і партію.

Сучасне українське суспільство має розвиватися на основі демократії. У такому суспільстві люди повинні бути багатими не тільки інтелектуально, а й духовно, оскільки саме духовний голод у часи інформаційного профіциту нівелює думку громадськості в потоці ідей. Як приклад дисидент навів наміри України підписати в листопаді Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

— Я за підписання асоціації з Європою. Однак коли я слухаю дискусії наших політиків, то настільки зараз усе перемішалося, що сказати, що той, хто підтримує асоціацію, — це добро, а хто не підтримує — це зло, я вже не можу.

Приїхав же Мирослав Маринович у Рівне і ще з однією важливою метою — отримати до Дня вчителя нагороду «Почесний громадянин міста Рівне» для своєї покійної сестри Надії Маринович. Користуючись нагодою, журналіст передав рівнянам шість томів своїх найкращих робіт і книгу про свою сестру, видання якої, як він зізнався, — найдорожче його серцю.

Джерело: The Kiev Times

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.