Ексклюзив: В’ячеслав Брюховецький назвав знищення меморіальної дошки Шевельову дебілізацією нації

Почесний президент Києво-Могилянської академії, учасник ініціативи “Першого грудня” В’ячеслав Брюховецький в ексклюзивному коментарі програмі “События недели” з Андрієм Данилевичем розкритикував рішення харківської міськради про знесення меморіальної дошки Юрію Шевельову. На думку Брюховецького, все це є плодами цілеспрямованої дебілізації нації.

В’ячеслав Брюховецький, почесний президент Києво-Могилянської академії:

– Ну це, по-перше, ганьба для всього Харкова. Юрію Шевельову ця дошка в принципі не потрібна, вона потрібна Харкову для того, щоб знати, які видатні люди працювали в місті. Хто це зробив, як це зробив, Добкін чи Кернес – для мене це не має значення. Для мене є значення, що це є плоди нашої цілеспрямованої дебілізації нації.

Не звернули уваги майже ніхто, що в 2010 чи 2011 році українські підручники спалили в центрі Севастополя. Це був абсолютно фашистський акт, такий самий, як і знесення цієї дошки. І ми повинні задуматися над основним – це ще тільки квіточки. Дебілізація нації не проходить безслідно.

В мене є, щоправда, така підозра, яку треба буде перевірити, з приводу цього антифашистського комітету. Я хотів би знати його членів. Я майже переконаний, що там є родичі тих людей, про яких писав у своїх спогадах про сексотів Юрій Шевельов.

Недаремно, коли спогади були опубліковані, вони раптом зрозуміли, що він розказав, як його загітували бути сексотом, і як він тікав від цього. Тому він залишився в Харкові і розповів про дуже конкретних людей, які були секстами. Я переконаний, що там є хтось з цих родичів.

Інше мені важко пояснити. Шевельов уже давно є перший Почесний професор Києво-Могилянської академії, він є академік Академії наук України, він виступав тут багато разів, і це питання не піднімалось, тому що не було про що говорити.

Тепер, коли були опубліковані його спогади і там були конкретні прізвища, харківські прізвища, треба пошукати розгадку. Взагалі, це ганьба для великого міста Харкова, хоча в цьому є і позитивний момент: принаймні харків’яни дізнаються, що був такий собі Шевельов.

Який він був колабораціоніст?! Чоловіку треба було їсти. Він когось зрадив? Він короткий час попрацював, тому що треба було їсти, а далі він викладав в університеті, він вчив українських людей. Давайте зараз назвемо прибічниками Сталіна всіх людей, які жили при Сталіні. Що Сталін, що Гітлер – для мене абсолютні синоніми. Якби він був справді посібником, його би не пустили в Америку, бо там дуже суворо перевіряли. Йому не було чого ховатися. Він жив і в Швеції перед тим, і в Німеччині, і в Америці. Тут нема про що сперечатися, тут жодного факту ніхто не може навести, бо їх не існує.

Це люди, які виховані нашою ідеологічною системою, це дебіли, яких свідомо виховують. Свого часу ми виховували “гомо совєтікус”, а зараз свідомо виховуємо “гомо дебілус”.

Джерело

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.