«Честь Юрія Шевельова не потребує захисту. Відтепер захисту потребує честь Харкова» — ініціативна група «Першого грудня»

Відомі інтелектуали закликали не миритися з правлінням агресивного хамства ані в Харкові, ані в усій державі.

Впливових суспільних діячів, учасників ініціативної групи «Першого грудня», глибоко вразило рішення про демонтаж і брутальне знищення меморіальної таблиці на честь великого українського і світового вченого Юрія Шевельова. Про це йдеться у поширеній сьогодні заяві, яку підписали В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський та Ігор Юхновський.

«Ці події є виявом вражаючого войовничого варварства», — говорять відомі інтелектуали і підкреслюють, що «честь Юрія Шевельова не потребує захисту. Відтепер захисту потребує честь Харкова».

Ініціативна група «Першого грудня» відзначила, що «дуже боляче бачити культурну та інтелектуальну катастрофу, яка розгорнулася в цьому дорогому для нас і всієї країни місті. Ми закликаємо харківську громадськість принаймні словом висловити свою незгоду з діями керівників місцевої влади, які вже давно є гірким посміховищем для світу».

В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський та Ігор Юхновський наголосили: «Пам’ять про Юрія Шевельова буде неминуче відновлена в Харкові. Але намарно переконувати в цьому тих обмежених і наляканих чиновників, які навіть не усвідомлюють принизливості свого становища. Ми, натомість, закликаємо всіх харків’ян та українських громадян не миритися з правлінням агресивного хамства ані в Харкові, ані в усій державі й усвідомити власні сили та здатність захистити спільну національну і культурну гідність».

З повним текстом заяви можна ознайомитися на сайті ініціативної групи «Першого грудня».

Нагадаємо, що створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.