Святкування річниці хрещення Русі – політична ініціатива Кремля – Є.Сверстюк

Ініціатива відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі вийшла не з народу, а є політикою Кремля, що хоче закріпити свої позиції в Україні.

Про це у коментарі Gazeta.ua розповів Євген Сверстюк, дисидент, письменник, учасник ініціативної групи “Першого грудня”.

“Чого ми досягли за ці 25 років незалежності? Боролись один з одним проти християнства. До того ж, втягли його на політичну платформу, що вже не є вірою в Бога, а, скоріше, навпаки”, – зазначив Сверстюк.

За його словами, в Україні церков будується більше, ніж існує віруючих людей.

“Із часів незалежності є багато зрушень. Люди перестали боятися Церкви, говорити про Бога і релігію. Певною мірою є розпогодження духовного клімату, – говорить письменник. – Натомість є і негативні чинники. Акцент я ставлю на тому, що людина-християнин не може ворогувати і звинувачувати когось у тому, що він не канонічний. “Не йдіть люди до нього, а ходіть до мене” – це торг у храмі Божому, що є неприпустимо”.

На думку Сверстюка, ажіотаж навколо відзначення річниці хрещення Русі пов’язаний із зацікавленістю Росії у цій події.

“Ідея святкування річниці хрещення не вийшла з народу. Це політична ініціатива Кремля. Вони хочуть певною мірою проакцентувати свої позиції на канонічних територіях. Кожним таким кроком закріплюють це фіктивне поняття, за яким абсолютно нічого не стоїть”, – переконаний дисидент.

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.