Центри російської мови створюють, щоб більша аудиторія слухала В.Путіна – В.Скуратівський

Ці центри вписуються в драматичне коло інтриг, які створює Росія проти самої себе, переконаний В.Скуратівський.

Українським громадянам не завадить поліпшити знання російської мови, але створення центрів просування російської мови – лише політика. Про це у коментарі УНН наголосив історик, член “Ініціативної групи Першого грудня” Вадим Скуратівський.

“Там одразу з’являться функціонери, які будуть добре їсти й пити, а все інше – воно під небом трагедії російської культури, великої російської культури. Бачите, якби навчали довколишній світ російській мові задля того, щоби цей довколишній світ читав велику російську літературу від О.Пушкіна до Ф.Достоєвського, або, скажімо, аж до блискучих російських письменників останньої генерації цього самого блиску 1920 років, то це було б дуже добре. Але цю російську мову будуть поширювати головним чином для того, щоб власне реципієнти її слухали В.Путіна і інших персонажів довкола В.Путіна. Все”, – сказав В.Скуратівський.

Проте, історик відзначає, що саме вивчення мови є корисним для ерудиції.

“Одверто кажучи, українським громадянам, може, й не завадить поліпшувати свою російську мову. Але бачите, насправді українські громадяни будуть входити в російську мову не для того, щоби читати Ф.Достоєвського, а для того, щоби входити в тексти сучасної російської бюрократії імперіалістичного штибу”, – вважає В.Скуратівський.

Історик вважає, що до просвітництва ці центри не мають ніякого відношення: “Чесно кажучи, мені все це як русисту дуже не подобається. До російської мови, тієї російської мови, яка доводила до екстазу приміром Тургенєва в його славнозвісному вірші у прозі “О великий и могучий” і так далі, ці центри не мають ніякого відношення. Абсолютно ніякого. Ми живемо вже фактично в російськомовному світі: подивіться на книжкові розкладки, на телеекрани. Ви там побачите щось пов’язане чи з О.Пушкіним, чи з Ф.Достоєвським, чи М.Лермонтовим, чи з Левом Толстим?”.

Історик стверджує, що фінансування центрів – це лише похідний процес від сучасного російського імперіалізму.

“Це похідне від сучасного російського імперіалізму. А той самий імперіалізм він дуже і дуже не розумний. Росії належить займатися своїми справами. Цих справ дуже багато у сучасній Росії, але ж треба займатися тим, чим займається в цьому напрямі російський уряд. Перепрошую, хай би він подумав про свої провінційні школи, хай би він подумав про російських підлітків. Ні, треба обов’язково облаштовувати всі ці безконечні інтриги і до них прищипувати справді велику російську мову. Російська мова велика тоді, коли нею пишуть О.Пушкін і Ф.Достоєвський, а не тоді, коли нею розмовляють Путіни, Сталіни і Столипіни”, – заявив В.Скуратівський.

Створюючи центри просування російської мови, уряд Росії плете інтриги проти себе ж, вважає історик.

“Все це з мого боку тільки “сотрясеніє воздухов”. Я дуже песимістично дивлюся на все: і на присутність російського ідеологічного імперіалізму в Україні, і відповідним чином на самі перспективи Росії. Це вписується в цей самий драматичне коло цих самих інтриг великої країни проти самої себе. Я би хотів, щоб з’явилися в Україні центри і російської культури і мови, і японської, і китайської, і індійської – великих культур. Але бачите, поки що з’являється те, що перебуває під егідою добродіїв В.Корнілова і К.Затуліна”, – підсумував В.Скуратівський.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що уряд Росії виділив кошти для створення центрів просування російської мови на теренах країн СНГ.

Джерело: УНН
Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.