Українці та поляки спільно помолилися за жертв Волинської трагедії

6 липня в селі Павлівка на Волині відбулася ініційована громадськими діячами України і Польщі акція примирення щодо трагічних подій на Волині у роки Другої світової війни.

У заході взяли участь громадські діячі, науковці і політики з Києва, Варшави, Львова, Луцька, Рівного. Вони молилися за українців і поляків, які стали жертвами Волинської трагедії. За різними підрахунками науковців, ними стали понад сто тисяч мирних жителів. За словами представника комітету «Порозуміння між народами» Генрика Вуєца, кожний народ вважав Волинь своєю землею. Однак потрібно шукати порозуміння сьогодні щодо історичного минулого, щоб будувати майбутнє. Такої думки дотримується і відомий громадський діяч з Польщі, редактор Адам Міхнік, і український правозахисник Мирослав Маринович.

«Просимо вибачення і прощаємо» – ці слова звучали українською і польською мовами від багатьох промовців у Павлівці. Опісля молитви, що відбулася за участю духовенства УПЦ КП, РКЦ та УГКЦ, учасники заходу зібралися в Луцьку на семінар «В об’єднану Європу – примиреними», на якому ухвалять спільну заяву щодо Волинської трагедії.

У неділю спільний молебень відбудеться у Польщі, в селі Сагринь, де у 1944 році загинули українці від рук поляків.

Волинською трагедією історики назиають масові вбивства поляків і українців у 1943–1944 роках.

Організаторами громадської ініціативи з примирення обох народів є Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки і Український католицький університет.

Джерело: Радіо Свобода

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.