“Люди надривного типу були і серед поляків”: Сверстюк про Волинську трагедію

“60-річчя Волинської трагедії проходило у більш доброзичливій атмосфері, ніж 70-річчя. Це було поминання жертв.” Так Gazeta.uaпрокоментував резолюцію польського Сенату про те, що Волинську трагедію слід вважати “етнічною чисткою з ознаками геноциду” учасник ініціативи «Першого грудня», колишній дисидент, в’язень радянських концтаборів Євген Сверстюк.

“Очевидно, польська вулиця через електорат нагнічує пристрасті. Бо у Польщі є багато тих, хто заробив на Волинській трагедії, зробив собі із цього спеціальність. Це наукові дослідники-крикуни, які говорять негативне про українців, виправдовують поляків. Вони не розуміють, що люди надривного типу були і серед українців, і серед поляків. І великої різниці між ними немає. Таким чином, зваженим підходом мало б бути християнське примирення”, – зазначив Сверстюк.

На його думку, українцям слід приймати свою історію такою, якою вона була.

“Те, що думали совєтські й німецькі окупанти про українських повстанців, не повинно нам боліти. Нам повинна боліти честь. Якщо у нас знайшлися люди, які з трофейною зброєю давали відсіч окупантам, то до цього треба ставитися з належною гідністю. Від цих людей не треба чекати святості. Вони були не святі. Це були люди, які героїчно померли за вітчизну. Політики на такі заяви мають реагувати з почуттям самоповаги і гідності. Це має бути наполягання на тому, щоби злочин був засуджений. А злочин вбивства мирного населення був і з боку українців, і з боку поляків”, – наголосив Сверстюк.

Джерело: Gazeta.ua

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.