Молитва є найкращим засобом, щоб додати іншого виміру подіям Волинської трагедії, – Мирослав Маринович

6-7 липня у Волинській області відбудеться спільна акція примирення українського та польського народів за участі глав Церков, громадських і культурних діячів з Польщі, України та інших країн. «Ми хочемо разом помолитися і поговорити про те, на чому ми “стоїмо” і як нам вийти з тої неприємної ситуації, яку “накручують” навколо Волинської трагедії», – розповів проректор з призначення та місії УКУ Мирослав Маринович під час прес-конференції в Університеті.

Відтак у липні відбудуться панахиди у с. Павлівка (Україна) та с. Сагрині (Польща), конференція за участю науковці та громадських лідерів, а також спільна вистава люблінського і харківського театрів про Волинську трагедію.

Як зазначив Мирослав Маринович, кожного разу, як в Україні наближаються роковини певних трагічних подій з історії нашого народу, в декого виникає бажання «розбурхати» цю тему, коли замість пошуку істини та примирення, вони намагаються утвердити лише власну думку.

«Ми не можемо змусити недобросовісних політиків замовкнути, але ми хотіли, щоб увага суспільства зосереджувалася не на негативі, а на позитиві, які дає молитва. Адже примирення – це примирення пам’яті, а історію в такому випадку слід віддати Богові», – висловив свою думку проректор УКУ.

Як приклад, коли молитва долає непримиримість двох сторін, Мирослав Маринович назвав спільну акцію примирення у Львові 1 листопада 2002 року на могилах полеглих у польсько-українській війні 1918-1919 роках.

«Те, що ми зробили на Личакові 10 років тому, чи те, що ми збираємося зробити на Волині – не є нашим відкриттям, а продовженням традиції, з якого виводиться сучасна повоєнна Європа, символом якого є Європейська Унія. Вона виникла у дусі примирення конфліктів, які були схожими за інтенсивністю та кривавістю до польсько-українського – примирення між Німеччиною та Франціє за участі Аденауера та де Голля», – розповів професор УКУ, історик Ярослав Грицак.

Також Ярослав Грицак нагадав, як до примирення дійшла Польща та Німеччина, коли за комуністичних часів польські єпископи, всупереч владі, обмінялися з німецькими єпископами листами, які мали головний девіз «Вибачте нас, і ми Вас вибачаємо». Тому, на думку історика, це примирення між українцями та поляками, яке необхідно «постійно оновлювати і підтримувати», є продовженням Європейського Союзу на схід та долучення України в «європейську сім’ю народів».

Щодо вистави, яка відбудеться 6 липня, то, за словами Ярослава Грицака, вона має дуже потужний психологічний ефект, в дечому схожий до молитви.

Нагадаємо, що 13 травня в церкві Блаженних мучеників УГКЦ відбулася Молитва примирення між польськими та українськими народами.

Довідка

2013 рік – роковини Волинських подій 1943 року, однієї з найтрагічніших сторінок в історії польсько-українських взаємин. Пам’ять про них і далі викликає гострі суперечки в обох народів і є каменем спотикання у стосунках між ними.

Організаторами заходу виступили Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки та Український католицький університет

Джерело УКУ

Додано 29.05.2013

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.