Презентація книжок «Віктор Петров: Розвідки» та «Віктор Петров: верхи долі – верхи і долі»

В’ячеслав Брюховецький

Національний університет «Києво-Могилянська академія» та Видавництво «Темпора» запрошують на презентацію книжок «Віктор Петров: Розвідки» (в 3-х томах, упорядник В.Брюховецький) та «Віктор Петров: верхи долі – верхи і долі» (автор В.Брюховецький).

Коли: 29 травня 2013, 17-00
Де: Дослідницька бібліотека, Староакадемічний корпус НаУКМА, вул.Сковороди, 2, Київ

«У тритомному зібранні наукових розвідок Віктора Платоновича Петрова (Вік¬тора Бера, Бориса Веріґо, Віктора Петренка) представлена значна частина творчої спадщини видатного вченого в царинах літературознавства, фольклористики, етнографії, археології, мовознавства, етнології, історіософії, філософії та релігієзнавства. Уміщено також більшу частину відомих його статей про творчість Григорія Сковороди, Пантелеймона Куліша, Тараса Шевченка. Людина складної, неоднозначно оцінюваної долі, Віктор Петров зробив вагомий внесок у розвиток різних галузей знання. Його праці розпорошені в малоприступних періодичних виданнях, деякі приховані за дотепер не розгаданими псевдонімами, виявлені в багатьох архівах світу, але окремі ще й нині можна відшукати у вкритих пилом стосах нерозібраних паперів. Розвідки В. П. Петрова подано переважно за хронологією їх написання або першодруків. Вони відкривають світ видатного вченого, з ненастанним пошуком наукової істини, із заглибленням у таємниці тисячолітньої історії та осягненням животрепетних проблем його сучасності…».

Друга книга (Брюховецький В’ячеслав. Віктор Петров: верхи долі — вeрхи і долі». — К.: Темпора, 2013. — 168 с.) – збірник, що склався у процесі роботи над тритомником вибраних статей Віктора Петрова «Розвідки» . До нього включені передмова «Знедійснення дійсности, або via Dolorosa навспак», примітки до всіх томів, а також дві статті, що постали в результаті пошуків невідомих матеріалів з творчої спадщини вченого й письменника та спроб розкодувати його правдивий життєпис. Інтригуючі загадки зі сфери розвідницької діяльності В. Петрова лишаються на майбутнє.

Сподіваємося, що ці публікації наблизять нас до відповіді назапитання, яке поставила Докія Гуменна, давня приятелька і колега В. Петрова, ще в 1949 році: «Чи є в Петрова запорозький дух? Чи людина це великих діл і принципів, — чи це те болото, з якого не може витягнути ноги Україна?»

 Наукова бібліотека НаУКМА

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.