Богдан Гаврилишин: «Пряма демократія швидко робить суспільство більш зрілим»

Учасник ініціативи «Першого грудня» Богдан Гаврилишин узяв участь у круглому столі на тему перспектив електронної демократії в Україні, що відбувся 19 квітня 2013 року в інформаційному агентстві «Укрінформ».

У засіданні круглого столу взяли участь політичні експерти, народні депутати, представники громадських організацій та діячі культури.

На засіданні виступив член Римського клубу, член Світової академії мистецтв та науки, член Міжнародної академії менеджменту, доктор економіки університету Женеви, професор Богдан Гаврилишин.

«Питання референдуму є важливим для України, особливо для майбутньої України, коли ми прийдемо до прямої демократії і будемо його застосовувати як потрібно, а не як хоче нинішня влада, — сказав Богдан Гаврилишин. — Референдум — це метод волевиявлення, коли люди говорять «так» чи «ні», і найкраще цей метод у світі застосовують у маленькій країні Швейцарії, де багато найрізноманітніших питань вирішують прості громадяни, а не обрані політики. У Швейцарії може одночасно проходити 8-10 референдумів, на яких громада сама вирішує, чи проводити Олімпійські ігри, які мають бути зарплати у топ-менеджерів, які платити податки і т. ін.».

Богдан Гаврилишин навів цікавий приклад недавнього референдуму у Швейцарії, який стосувався збільшення річної відпустки з 4 тижнів до 6. Показово, що більшість швейцарців сказали «ні» збільшенню відпустки. «Вони собі подумали: адже, якщо ми менше працюватимемо, то менше зробимо товарів, менше їх продамо і, відповідно, рівень нашого життя погіршиться. Пряма демократія швидко робить суспільство більш зрілим!» — зробив висновок Богдан Гаврилишин.

В рамках заходу була презентована соціальна інтернет-платформа «www.referendum-online.org». На думку організаторів заходу, можливість для активної участі громадян в управлінні країною підвищить відповідальність суспільства і сприятиме розвитку політико-правової культури.

Джерело

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.