20 березня у Києві презентують нову книжку учасника ініціативи «Першого грудня» Івана Дзюби «Не окремо взяте життя»

20 березня 2013 р. о 1700 у залі Київського планетарію (вул. Велика Васильківська, 57/3) проводять презентацію нової книжки академіка НАН України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Івана Дзюби «Не окремо взяте життя», виданої за програмою «Українська книга» державним спеціалізованим видавництвом «Либідь».

Захід відбудеться за підтримки Держкомтелерадіо України, благодійної організації Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна» та товариства «Знання».

Це видання – найповніше зібрання спогадів і роздумів письменника, вченого й громадського діяча, нашого сучасника.

Іван Дзюба наголошує, що його спогади – не системний теоретичний трактат, а вільний плин пам’яті. Не підручник історії і не сповідь, тут немає хронологічно чіткого викладу подій, сумлінно виписаної автобіографії або обґрунтування політичних, ідейних, літературних та естетичних позицій. Утім за усією мозаїкою вражень, спостережень, замальовок, висловів, діалогів, розповідей – панорамна палітра часу і образ Івана Дзюби, одного з найавторитетніших представників українського інтелектуального відродження на межі тисячоліть.

У своїх спогадах, хроніках, записках Іван Дзюба відвертий і самокритичний, жанрово різноманітний. Він не обіцяв своєму читачеві сказати всього, що знає, лиш запевнив, що не говоритиме того, чого не знає, не говоритиме неправди.

Книжка складається з трьох актів-розділів, хоча насправді це багатоактний монолог інтелектуала, митця, не так про себе, як про людей, із якими зводила доля. На сторінках книги тисячі імен – рідних, близьких, друзів, однодумців…

Слово про Автора і його нову книжку скажуть Мирослав Попович, Валерій Шевчук, Микола Жулинський, Максим Стріха, Вадим Скуратівський, Володимир Панченко, Павло Гриценко, Володимир Губа, молоді науковці.

Джерело

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.