Сьогодні Любомир Гузар святкує 80-літній ювілей

Сьогодні, 26 лютого, учасник ініціативи «Першого грудня», кардинал Любомир Гузар святкує свій 80-літній ювілей. Він був Главою Української греко-католицької церкви протягом 2001-2011 років. Кардинал Гузар і досі залишається у сотні найвпливовіших українців.

«Так сталося, що XX століття народило для греко-католицької церкви цілу плеяду першорядних, унікально важливих для її традицій і історії постатей: митрополитів Андрея Шептицького, Йосипа Сліпого. Я вважаю, що кардинал Любомир Гузар є дуже достойним продовжувачем цієї лінії, яка виникла у надрах греко-католицької церкви на початку XX століття», – розповів релігієзнавець Андрій Юраш.

Як зауважив єпископ Борис Ґудзяк, він познайомився з отцем Любомиром 45 років тому. Вже тоді він як душпастир в Америці відзначався особливою пошаною та популярністю серед молоді, серед пластунів, серед інтелігенції.

«Він є втіленням тієї віри, яку він несе. Він любить людей і його слово дуже справедливе та мудре. Люди це відчувають», – розповів про Любомира Гузара письменник Євген Сверстюк.

«Він надзвичайно добра людина. Ця людина є прикладом для всіх як ставитися один до одного. Це моє таке враження з перших днів знайомства з ним і до сьогоднішнього дня», – розповів ректор Львівського національного університету ім. Івана Франка Іван Вакарчук. І додав: «У переддень його дня народження я особисто бажаю йому довгих років життя. Щоб він яскраво світив нам і говорив мудрі слова, які в нього є надзвичайно дохідливими, щирими і такими, які доходять до серця кожного».

«Він голова церкви, який не боїться вести блог. Він блогує дуже активно, читайте його коментарі, читайте якою мовою вони пишуться. Нема різниці українською чи російською мовою, нема різниці віруючий чи не віруючий, православний чи греко-католик, всі до нього ставляться як до мудреця. Це людина, єдина поки що в Україні, яка так легко віддала владу», – зазначив історик Ярослав Грицак.

На думку письменника Тараса Прохаська, Любомир Гузар зробив дуже добрий вибір, коли він добровільно самоусунувся від адміністрування і просто перетворився на Мойсея, який спокійно, виважено, вперто повторює найголовніші істини, які походять безпосередньо від Бога.

«Інколи просто хочеться схилитися перед цією мудрою, світлою, спонукальною до духовної діяльності людиною», – зауважив почесний президент університету «Києво-Могилянська академія» В’ячеслав Брюховецький.

Довідка.

Церковна стежка отця Любомира почалася 1958 року. У Сполучених Штатах Америки отримав священичі свячення. За майже десять років переїхав до Рима (1969р.). Там близько спілкувався із Патріархом Йосифом Сліпим. А в 77-му кардинал Сліпий таємно без згоди Римського Архієрея висвячує Гузара на єпископа. У 93-му Владика Любомир Гузар повертається на батьківщину. 2001-го його обирають очільником Української греко-католицької церкви, а Папа призначає кардиналом. Втім, через 10 років Блаженніший шокує паству звісткою про свою відставку.

Джерело: ZIK.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.