Заява Ініціативної групи «Першого грудня» з приводу парламентських виборів 2012 року

Заява
Ініціативної групи «Першого грудня» з приводу парламентських виборів 2012 року

Київ, 28 листопада 2012 року

Вибори до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року потребують чесної і спокійної оцінки.

За результатами голосування ми насамперед відчуваємо зміцнілу надію на здорові сили у нашому суспільстві — ті сили, які не залишилися байдужими, не продали свої голоси і в багатьох гострих ситуаціях не допустили у парламент відвертих шахраїв. В Україні є і національний, і демократичний дух, і його сили переважають.

Ми бачимо, що запевнення влади у демократичній бездоганності виборів залишилися порожнім звуком. Жадібність забирає розум. Безумство і почуття безкарності штовхнуло багатьох засліплених владою негідників на спроби фальсифікацій, залякувань людей і побиття журналістів.

Ми обурені тим, що у виборчий процес було залучено силові структури. Факти демонстративних порушень перекреслили демократичний характер виборів. Відповідальність за це повною мірою лежить на владі на чолі з Президентом України.

Фарс з багатоденними підрахунками голосів, страх перед мирними зібраннями, маніпуляції з результатами голосувань перетворюють образ впевненої влади у скандальну карикатуру, яка викликає подив у нашому суспільстві та в світі.

Особливим цинізмом виглядає тиск на вже обраних депутатів.

Ми відчуваємо неспокій у суспільстві і бачимо вияви волі людей обстоювати свій голос.

Закликаємо всі політичні сили, яких об’єднують національні і демократичні цінності, діяти так, щоб виправдати людську довіру і надію.

Водночас пам’ятаймо, що досягнення справедливого і демократичного ладу всієї нашої держави — це справа не лише представників політичних сил з влади чи опозиції, а завдання всього народу.

Орієнтири для спільної праці ми, члени Ініціативної групи «Першого грудня», хочемо запропонувати в «Українській Хартії вільної людини», яку плануємо оприлюднити вже найближчим часом.

У цій Хартії хочемо представити своє бачення, що варто робити нам як єдиній спільноті і як задіяти особисті і колективні зусилля для загального блага.

Запорукою успіху наших спільних національних очікувань має бути віра, що при Божій допомозі та при щирій співпраці всього народу ми подолаємо негаразди та увінчаємо наші змагання справжньою перемогою.

В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Без коментарів.