Крім портрета Леніна, в сучасних комуністів нічого ідеологічного немає — Попович

У сучасної Комуністичної партії України та ВО “Свобода” немає нічого ідеологічного. Про це заявив під час круглого столу Мирослав Попович, директор Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України, член ініціативної групи “Першого грудня”.

“Наші політичні партії не орієнтовані на якусь політичну мету. Вони орієнтовані на владу, – говорить він. – Це те, що вони взяли з марксистсько-ленінської ідеології. Адже йдеться про владу завжди для того, щоб щось зробити. От цього в нас ще немає в достатній якості”.

Саме це, на думку філософа, стосується партій “Свобода” й КПУ. “Я не знаю, що таке ідеологія сучасних комуністів. Крім портрета Лєніна, там нічого ідеологічного немає. Те ж саме я б сказав і про ідеологію “Свободи”. Я пізнаю вже портрети і Бандери, і Коновальця, і всіх інших людей, яких можна оцінювати по-різному. Це справа істориків. А що сьогодні береться за основу цієї ідеології. Я боюся, що знову ж таки буде щось схоже на КПСС, тільки з зовсім іншими кольорами”, – зауважив Попович.

А потім додав: “Тому йдеться сьогодні про те, щоби всі ці неявні інтуїції, всі ці хвилювання, протестні настрої видати в щось раціональне. Яка буде програма не в тому розумінні, які економічні заходи будуть вжиті, бо це теж справа спеціалістів, а в чому полягатиме цей збудник енергії, може, деструктивної, може, конструктивної – то вже залежатиме від ситуації”.

Джерело: Gazeta.ua

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.