Мирослав Маринович: Ахіллесова п’ята українців — взаємна ворожнеча

30 жовтня в УКУ відкрили новий навчальний рік на програмі з управління неприбутковими організаціями Інституту лідерства та управління. Інавгураційну лекцію про лідерство і цінності в сучасному суспільстві з нагоди нового навчального року прочитав проректор УКУ, учасник ініціативної групи «Першого грудня» Мирослав Маринович.

Цього року на програмі навчатимуться 25 представників неурядових організацій з Києва, Харкова, Криму, Львова та інших міст України.

На думку Мирослава Мариновича, сьогодні у свідомості більшості людей бути лідером – означає бути «альфа-самцем». «Однак у християнстві ми розуміємо лідерство передусім як служіння людині, яке є не ідеологією, а тихим непомітним людинолюбством, що часто не декларується», – розповів проректор УКУ. Служіння, за словами правозахисника, часто десонує із власним «я». Тому Мирослав Маринович радить жити так, щоб творити гармонію між особистим та суспільним.

Проректор УКУ вважає, що лідерство може бути земним і духовним. «Те, що позбавлене духовних речей, – це отаманщина, якої в Україні було завжди багато. І рано чи пізно доводиться віддавати плату за те, що ти порушував духовні принципи. Моральний лідер не підлаштовується під рейтинги, він не стає рабом диктату, зовнішніх обставин, а вміє протистояти правилам і вистояти в емоційній сутичці. Вміння іти проти рейтингу та течії – означає іти на жертву», – зазначив правозахисник.

Ахіллесовою п’ятою останнього 20-ліття України, на думку Мирослава Мариновича, є взаємна ворожнеча, суперництво, яке руйнує усі історичні шанси українців: «У нашому народі є ген ворожнечі, його треба виявляти, бо ворожнеча не дає нам можливості бути солідарними, а брак солідарності робить нас безборонними. Зробіть добре діло, привчіть у своєму середовищі людей до солідарності і поставте поза законом зраду», – закликав проректор УКУ лідерів неурядових організацій, які розпочали навчання у Інституті лідерства та управління.

Він також звернувся до учасників програми із закликом патріарха Йосифа Сліпого «Великого бажайте!». «Будьте готові до виконання великих справ, шукайте свій шлях і тоді ви можете здобути багато, бо вас не нестиме течія. Не бійтеся людяно ставитися до інших і говоріть свою правду з любов’ю», – закликав Мирослав Маринович.

Програму «Управління неприбутковими організаціями» організовує Інститут лідерства та управління УКУ, який має на меті формувати лідерів та кваліфікованих менеджерів, які працюватимуть у неприбутковому секторі України, спираючись на міжнародні стандарти управління та етику.

Прес-служба УКУ

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.