Богдан Гаврилишин прогнозує, що Україна може стати європейською через 15 років

Для повної трансформації України необхідна критична маса думаючих людей та не менше 15 років, що дозволить повністю змінити політичну, економічну і соціальну системи країни. Таку думку висловив відомий професор, один із засновників Всесвітнього економічного форуму в Давосі, член Римського клубу, Всесвітньої академії мистецтва та науки, учасник ініціативної групи «Першого грудня» Богдан Гаврилишин на зустрічі зі студентами Київської школи економіки.

Гаврилишин не бачить можливості швидких змін, бо вони не дають бажаного результату. Натомість, на його думку, зміни в Україні мають відбутися насамперед у цінностях, в етичній сфері. «Україна потребує тотальної трансформації: повної зміни політичної, економічної і соціальної систем. Така трансформація країни забере не менше, ніж 15 років, а більш реальна оцінка — 20—25 років. Цей час необхідний для формування критичної маси людей, які мислять по-новому», — вважає економіст.

Для досягнення мети він радить нинішній молоді створювати групи, які б усередині своїх спільнот уже керувалися європейськими правилами. У таких групах повинні бути юрист, політолог, економіст, еколог. Вони повинні вивчати політичні структури, економічні і соціальні системи ефективних країн.

«Для мене ефективна країна має чотири характеристики: повна політична свобода; певний рівень економічного добробуту всього населення; соціальна справедливість; співжиття з природою, а не її експлуатація, руйнація і засмічення. На цих цінностях побудовані Норвегія, Швеція, Швейцарія, Канада, Австрія і Німеччина», — розповів Богдан Гаврилишин.

Вивчивши, яка повинна бути архітектура суспільного ладу України, молодь повинна йти критичною масою на вибори і в адміністрації на районному, обласному і опісля на державному рівні.

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.