Євген Сверстюк розказав волинянам, як їх купують за їхні ж гроші (відео)

Літературознавець, дисидент, учасник національно-демократичного руху Євген Сверстюк розповів волинянам, що таке «Ініціатива «Першого грудня», і як з її допомогою «вилікувати» «хворе» українське суспільство.

Зустріч із інтелектуальним лідером країни Євгеном Сверстюком відбулася у Луцьку 2 жовтня.

Під час презентації «Ініціативи «Першого грудня» Сверстюк зазначив, що група має на меті сприяти оздоровленню українського суспільства, об’єднаного спільними духовними цінностями, здатного творити моральну політику, справедливу економіку та соціальне благо під гаслом «Вільна людина у вільній країні».

«Це є така ідеалістична затія, яка, зрештою, є типовою для різних глухих періодів історії», – зауважив Сверстюк.

З його слів, все починається з якоїсь дії. Тож, «Ініціатива «Першого грудня» виникла серед духовенства. Намагаючись щось змінити у суспільстві, церковники різних конфесій звернулися до громадсько активних людей, які й створили ініціативну групу.

Ця група намагається повернути суспільство обличчям до справжніх цінностей, до моральних і духовних начал. Мовляв, українці успадкували від колишнього режиму економічний спосіб мислення, матеріалістичні погляди на життя. А треба думати про «вищі» речі заради спільного добра.

За словами Євгена Сверстюка, «Ініціатива «Першого грудня» має нагадати про істину, що «дух живить життя». Але щоб цього досягти, кожен член суспільства має думати, що можна зробити задля цього. «Найбільша біда українців – підкуп. І вона не в тому, що якийсь хитрий чоловік роздає людям 1% того, що він у них вкрав, а в тому, що, прийшовши до влади, він робитиме те ж саме і живити корупцію», – зазначив Сверстюк.

Тож, українці, переконаний Сверстюк, мають зрозуміти, що самі вирішують свою долю, і прийти на вибори з цією ідеєю. На думку науковця, ще однією великою проблемою українського суспільства є страх. Мовляв, люди бояться вже протягом кількох поколінь і самі не знають, чому. Але одна з біблійних істин у тому, що люди з відкритим серцем і душею нічого не бояться.

Загалом же, учасники зустрічі дискутували на тему, чи можлива успішна громадська діяльність в Україні і що для цього потрібно. Крім того, усі охочі могли придбати книги Євгена Сверстюка «Шевченко поза часом», «Не мир, а меч» та «На хвилях свободи».

Волинські новини

Опубліковано у Відео, Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.