Мирослав Маринович про закон про «наклеп»

Мирослав МариновичПроект закону про наклеп загрожує свободі слова та відкриває надзвичайно широкі можливості для політичних репресій. Таку думку висловили у міжнародному ПЕН-клубі, а саме у заяві Мирослава Мариновича – його президента.

«Те що відбулося у першому читанні – ганебна спроба відродити «совєтську» традицію придушення інакомислячих. Це той режим застосовував розправу з політичними опонентами таким чином. У минулому, а саме 11 років назад дане положення усунули із Кримінального кодексу під тиском громадськості. Перевели його у сферу цивільно-правових відносин (як це робиться у більшості цивілізованих країн). Тепер же депутати знову хочуть позбавити народ права голосу» — зауважив він. 

Пан Маринович вважає, що цивільно-правової відповідальності цілком достатньо за скоєне відповідне порушення.

Окрім того, президент міжнародного клубу висловив занепокоєння, що в Україну повертається «совєтська» юридична практика, яка вже набула за два роки стійкого, системного характеру, і проявляє себе у різноманітних обмеженнях громадянських свобод: свобода виборчої агітації, зібрань, свободи слова, доступу до інформації тощо. «Ухвалення вищезазначеного закону за відсутності незалежного та чесного судочинства при свавіллі нинішньої влади відкриває широкі можливості до знищення незалежних ЗМІ, політичних репресій, переслідування тих, хто негативно сприйматиме існуючий режим та приховування провладних зловживань і злочинів», — підсумував пан Маринович.

LiveStreet

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.