Маринович: Не маємо права денаціоналізувати росіян та євреїв

«Підтримуючи українське, не маємо права ставити собі за мету денаціоналізувати росіян, євреїв. Маємо усвідомити розмаїтість України і сприймати її як конкуренційну перевагу нашого народу. Розмаїтість не означає, що в Україні є цивілізаційний розкол», – сказав 21 вересня проректор УКУ, інформуючи про результати засідання ініціативи «Першого грудня» у Львові.

«Має бути чітка процедура і культура розв’язання протиріч. В Україні потрібно виробляти ту культуру, незалежно від того, входимо ми чи не входимо в Європу… Українське має бути конкурентоздатним. Це маємо розуміти ми, але з цим треба познайомити й інших… Маємо усвідомити причини протистояння і тоді шукати вирішення, думати, як готувати лідерів, виробити критерії і способи їх підготовки, дбати про самоврядність регіону… Висловлювалися побажання про зменшення інформаційного впливу Росії на Україну, треба поставити таке завдання», – сказав Маринович.

Також, з його слів, запропоновано створити освітню вісь Могилянка-Осторог-Львів.

Проректор з виховної роботи Марія Зубрицька поінформувала  про напрацювання у сфері освіти.

«Наука повинна бути обов’язковим атрибутом університету, кожен викладач має бути науковцем. Університетам потрібна автономія… Потрібно запровадити міжнародні норми оцінювання наукових та освітніх кадрів, проводити незалежне оцінювання знань студентів. Рівень ВНЗ має визначатися рівнем знань студентів… Потрібна зміна моделі управління, освіта має тісніше співпрацювати з прикладною наукою… Університет не повинен гнучко модифікуватися до потреб ринку… Українська та англійська мови і математика – це ті орієнтири, які допоможуть нам робити стрибок», – розповіла вона.

У стосунках громади та влади запропоновано прийняти статут громад – для збільшення впливу громадян на прийняття рішень владою, «формування атмосфери законослухняності – не лише коли передбачена кара за невиконання закону, але й коли громадська думка була б регулятором поведінки людей і влади».

Крім того, на засіданні обговорили питання подолання монополії, покращення умов розвитку бізнесу в Україні, в тому числі малого і середнього, які мають сприяти створенню середнього класу.

Нагадаємо, ініціатива «Першого грудня» планує проводити регіональні круглі столи у різних областях, щоб усі регіони України мали змогу взяти участь в обговоренні ідей розвитку країни. Зокрема, сьогодні у Львові на регіональному круглому столі було опрацьовано резолюцію з відповідними ідеями.

ZAXID.NET

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.