У Львові розпочався Регіональний «круглий стіл» у рамках ініціативи «Першого грудня»

Сьогодні зранку в Будинку вчених у Львові розпочався Регіональний «круглий стіл» в рамках ініціативи «Першого грудня».

Як передає кореспондент ІА ZIK, захід триватиме до 17.00. У ньому беруть участь представники декількох областей – Волинської, Рівненської, Хмельницької, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської, Чернівецької.

Серед питань, які запропоновані до обговорення у перехресних групах, є такі: У чому причини падіння довіри людей до влади в державі? Як створити умови для чесного бізнесу? Як уникнути зростання протистояння в громадському житті країни? Якою має бути освіта та просвіта для формування нових якостей українців в умовах інформаційного суспільства?

Результатом «круглого столу» має стати ухвалення спільної резолюції. Учасників обговорення закликали не піднімати більше питання «як у нас все погано», а формулювати пропозиції стосовно того, яким може бути вихід з ситуації, яка склалася.

«Ми не маємо жодної мети створювати нову політичну партію. Скоріше, ми маємо стояти над партіями для того, щоб сказати, як має розвиватися держава», – заявив академік Ігор Юхновський, відповідаючи на запитання журналістів.

Для цього, за його словами, ініціатива «Першого грудня» має намір створити стрижень розвитку держави і винести його на загальне обговорення.

«Хто з нас сьогодні обговорює програми політичних партій, хто з нас знає ці програми? Практично ніхто. Ми думаємо, як виглядають наші політики, чи вони фотогенічні чи ні. Отже, ми хочемо відповісти на давнє запитання Леоніда Кучми: «Скажіть мені, яку державу будувати, і я буду її будувати». Політики поки що не знають, що вони будуть. Ми хочемо допомогти їм у цьому. Хочемо організувати дискусію у народі про те, що саме ми будуємо», – додав віце-ректор УКУ Мирослав Маринович.

«І при всьому тому ми хочемо зберегти основний принцип: Україна як незалежна держава виникла в результаті національного самовизначення української нації. І ця основна думка має бути головною при побудові цієї держави і при її розвитку», – наголосив Ігор Юхновський.

Водночас він заявив, що це буде справа майбутнього. «Єдине, що ми зараз будемо вимагати від усіх політиків, – щоб їхня поведінка була порядною і чесною», – сказав академік.

«Це правда, що не треба сподіватися, що в результаті виборів станеться чудо і нова влада буде набагато кращою, ніж попередня. Ми вважаємо, що вона має бути трошки кращою», – додав він.

ZIK

Опубліковано у Новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.