Екс-консультант Януковича: мовний закон підкреслює антиукраїнську політику влади

Богдан ГаврилишинМовний закон є найгіршим законом за всі роки незалежності України. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив відомий за кордоном українець, економіст та меценат Богдан Гаврилишин. Він вважає закон, який напередодні підписав президент України, «жахливим», бо бачить у ньому загрозу внести розкол в українське суспільство.

«Це справді найгірший законопроект від часу існування незалежної держави Україна», – підкреслив Гаврилишин.

Водночас, він помітив у суперечливому документі й деякий позитив.

«Це мобілізує людей більше, не тільки може на вибори до Верховної Ради, чи вибори президента, а справді навчитися як і потім піти в різні органи влади, починаючи з району і області, щоб змінити цю Україну, щоб вона могла пройти необхідну трансформацію. На мою думку, це зробить тільки зовсім нова генерація, молоді люди, але для цього їм треба підготуватися. Це забере кілька років», – вважає Гаврилишин.

Меценат не шкодує, що його фонд оплатив поїздку до Віктора Януковича групи представників української інтелігенції, які на початку тижня літали у Крим обговорювати з президентом «мовний» закон.

«Коли я дізнався про намір, я дуже радо це профінансував, бо я думав, що було варто дати шанс навіть Януковичу послухати і не підписати. Була певна надія на це, я дуже розчарований, що так не вийшло», – пояснив Гаврилишин і додав, – «Але те, що представники інтелігенції поїхали – це підкреслює, наскільки антиукраїнська політика є в нашого уряду на чолі з президентом. Я бачу у тому певне виправдання, чому це робили. Не тому, що ми вклоняємося нашому гаранту (сміється – Ред.), бо гарант не дуже, бачу, турбується, що в Конституції зазначено про мову».

Гаврилишин також уточнив, що не обирав учасників поїздки, а лише фінансово підтримав ідею. Крім того, наразі йому не відомо у скільки обійшлася поїздка, але довідається про це від фінансового директора фонду свого імені 9 серпня, коли прилетить зі Швейцарії до Києва.

Український тиждень

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.