Владика Гузар: Україномовних в Україні більше, навіть якщо вони носії російської

кардинал Любомир ГузарНе спираючись на статистичні дані, на думку владики Гузара, україномовних в Україні все-таки більше, навіть якщо вони є носіями російської мови.

Про це він заявив в інтерв’ю на 5 каналі.

«Мені так здається, я не знаю статистично, але я думаю, що все ж таки україномовних в Україні, а особливо тих, що люблять українську мову, навіть якщо кожен із них російською мовою володіє і говорить нею, але заявляє виразно, що він любить Україну і не хоче робити нічого, що було б проти інтересів нашої держави», – заявив Гузар.

Також він закликав владу не ділити українське суспільство на Схід чи Захід, а почати служити своїй країні, почати будувати її.

«На мою думку, завданням влади – будувати, служити, а не руйнувати, не ділити. І якщо влада хоче осягнути той розкол, хоче поділити народ, замість послужити йому, тоді я не дивуюся, що появляються такі проекти такого характеру», – розказав Гузар.

Любомир Гузар наголосив, що із початком розгляду «мовного» питання ніхто суспільство не ділив на Схід чи Захід, сам народ поділився на тих, хто любить українську мову, і тих, хто її не любить.

«Хто любить свою мову, повинен її вживати, повинен говорити українською мовою, плекати її, любити її, вживати її. Мені здається, що не є поділ між сходом чи заходом України. Але поділ є між тими, хто любить Україну і хто її не любить. Я думаю, ми повинні саме так дивитися. Це не є локальне чи регіональне», – сказав владика.

Він додав, що народ не повинен боятися, а навпаки, заявляти, чого він прагне. «Ми остаточно – вільна країна, у нас немає диктатури», – сказав він.

ZIK

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.