Мова Як Дар Божий

Євген СверстюкМова як дар Божий має біблійне закорінення. Згадаймо змішування мов перед падінням Вавилонської вежі…Відома усім євангельська наука проповідувати рідною мовою…

Але віру в божественне походження мови зберегли і філософи, які відмовилися від теологічних понять.

Глибокий мислитель Вільгельм Гумбольдт говорить про мову як божественний дар, як витвір чисто духовний: характер народу і особливості його мови разом і у взаємній згоді випливають з незбагненних глибин духа…

До своєї творчості як до божественного натхнення ставилися народні співці, кобзарі, поети. Вони священнодіяли в Божому винограднику за голосом, посланим звиш…Вони витворювали вищу реальність, окреслену колом рідної мови, як національним оберегом.

До цієї вищої реальності підіймаються люди, обдаровані мудрістю і здатністю переймати веління духу.

Історія триває на естафеті поколінь, що перегукуються на вершинах.

Однак завжди було на долах багато людей, які жили в профанному світі, задовольняючись мовою як засобом спілкування. Були забиті люди, що знали кілька десятків слів. І були нерозумні, чия дурість виявлялася в багатослів’ї і лжі.

І, очевидно, завжди були й будуть хулителі, які зневажають вищу духовну реальність і готові божественний дар мови промінятина щось їстівне.

Колесніченки-ківалови були у всі часи, але щоб зробити їх законодавцями, то такого глуму ще світ не знав. За таке блюзнірство має бути кара велика і повчальна, як притча.

Євген Сверстюк, Телекритика

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.