Вибори або змінять однопартійну систему, або буде “арабська весна” в жахливому варіанті – Попович

Фінансова олігархічна система, яка склалася в Україні, приречена. Про це у коментарі Gazeta.ua розповів директор Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України Мирослав Попович, коментуючи численні випадки корупції, свавілля та розпилювання державного бюджету країни.

“Взагалі про поділ державного пирога, то що ж ви хотіли? У нас однопартійна система, у нас одна партія, яка править – Партія регіонів і вона є виразником інтересів найбільшої буржуазії. І вона невіддільна від держави, бо інакше у них немає політичної платформи, вона може розраховувати тільки на якісь особливі господарські якості своїх керівників. Які між собою також входять або в конфлікти, або в контакти, і це все називається українське державне життя. Я не думаю, що це може прожити якийсь довгий час – це абсолютно закономірний кінець олігархічної системи, яка у нас склалася. Такої системи мабуть ще ніде немає”, – припускає філософ.

В Україні для створення подібної моделі сформувались особливі умови, наголошує він.

“Перехід від старої комуністичної системи до демократичної України був безкровним і навіть підтриманий комуністами – не забуваймо, що ця група свого часу голосувала за незалежність. І так склалося, що консервативні партійні лідери, такі як Щербицький, були набагато менш готові до демократизації суспільного ладу, ніж це було в Росії. І так воно тихенько перейшло, що зараз ми маємо фінансову олігархію, яка керує країною за такими ж методами, за якими керували у часи Щербицького. Тільки там було більше ідеї і відданості, нехай вижитим і нереальним, але усе ж грізним загальноприйнятим комуністичним догмам. Був якийсь контроль за дріб’язками, можна було піти у райком і поскаржитись, що чоловік має десь коханку. Зараз цього немає, але це все наша реальна картина і далі так жити ми не можемо”, – каже Попович.

За словами філософа, іншого шляху, ніж зміна існуючої системи через вибори, немає.

“Наступні вибори або дадуть можливість правлячій партії зберегти свої позиції, і тоді це буде велика трагедія для України, бо вона залишиться під безконтрольною владою олігархів. Або дійсно буде підірвана однопартійна система, буде опозиція і навіть якщо вона не матиме більшості у парламенті , то вона буде серйозною силою, з якою треба буде рахуватись. Це єдиний шлях, який може бути. А інакше – не приведи Господь, арабська весна у жахливому варіанті”, – підсумовує він.

Інна ІВЕРШЕНЬ, Gazeta.ua

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.