Любомир (Гузар) закликав інтелігенцію України брати активну участь у суспільному житті

Блаженніший Любомир, учасник Ініціативної групи «Першого грудня», впевнений, що в Україні інтелігенція є, втім, вона часом недооцінює свою важливість, але також і не завжди усвідомлює свою відповідальність перед суспільством.

«Інтелігенція має бути сьогодні провідником у нашому житті. Якщо не інтелігенція, то хто? – сказав Блаженніший Любомир на зустрічі у медіа-клубі «Чесно» 20 липня, – Інтелігенція – це соціальна група людей, які мають обширні знання, які замислюються над тим, що діється, які стараються бути порядними у виконанні своїх обов’язків, які стараються жити на певному високому моральному рівні, які є патріотами. Вони мають допомагати народові розрізнити, що є правда, допомогти стати духовно на ноги. Це означає закликати суспільство, щоб воно почало жити духовними цінностями, а не матеріальними».

Роздумуючи над політичною ситуацією в Україні, архиєпископ УГКЦ висловив переконання, що суспільство саме повинно виховати для себе чесних, добросовісних політиків: «Народ заслуговує на найкращих політиків, але мусить виховати їх».

Блаженніший також зазначив, що не є прихильником клерикальних партій, але є прихильником виховання – виховання людини змалку не для певної партії, а для суспільства: «Я не за створення греко-католицької партії, я за те, щоб Греко-Католицька Церква, як і інші церковні групи, виховували добрих кандидатів на майбутніх політиків усіх рівнів. Ми не повинні оцінювати політичну ситуацію як заслугу чи кару за наші дії, гріхи, заслуги. Ми повинні працювати якнайкраще, старатися. Господь Бог дає нам можливості – треба їх використати. Не спихати не Господа Бога вину за те все, що діється. Те, що діється, від нас залежить, бо Господь Бог дає нам розум, дає нам волю, свободу, свою науку. Прошу, робіть. Не будете робити – не будете нічого мати. Запитаймо кожен себе: чи я використовую той дар, який Господь Бог мені дав?»

Блаженніший Любомир впевнений, що політик може бути чесним – для прикладу він згадав про прем’єр-міністра Італії Ачіде де Гаспері – у Католицькій Церкві розпочався процес його беатифікації. Про це РІСУ повідомила Ольга Макар.

РІСУ

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.