«Закон про мови» — замах на Україну, — Гузар

Блаженніший Любомир Гузар вважає, що українці повинні відповісти на прийняття Верховною Радою «Закону про мови» масштабною просвітницькою роботою. Водночас він стверджує, що цей нормативний акт – замах на Україну. Про це він розповів 6 липня під час прес-конференції у Луцьку. З його слів, прийнятий парламентом «Закон про мови» зачепив «дуже делікатну струну» українського народу.

«Маю відчуття, що зроблено наступ на нашу мову. Нарід буде реагувати. Тепер нарід почне пробуджуватися», ‒ сказав він.

Водночас Блаженніший впевнений, що «Закон про мови» ‒ це замах на Україну. «Мова – це прояв патріотизму. За кордоном я жив в чужих середовищах, але я не стратив своєї мови… Напевно, в Україні є бажання певних груп, які зацікавлені в тому, щоб позбавити нас мови», ‒ зауважив Гузар.

На думку Блаженнішого, українські патріоти повинні розпочати масштабну пропаганду української мови. «Відповісти, говорячи українською мовою, співаючи, читаючи українські книжки. Одним словом, старатися, щоби всюди звучала-лунала українська мова… Якби ми всі сильно взялися до роботи: старалася цілком мирно, але дуже послідовно вживати і вимагати до вжитку української мови, то ті, хто нас хоче поділити, то вони тоді будуть змушені вибачитись», ‒ мовив екс-очільник УГКЦ.

Також він розповів, що напередодні прес-конференції зустрівся з головою Волинської ОДА Борисом Клімчуком. З його слів, у бесіди було дві теми. «Голова області ознайомив мене з проектами, які пов’язані зі збереженням національної пам’яті на Волині. І мені дуже приємно, що Волинь зберігає свою національну ідентичність», ‒ відзначив Блаженніший.

Також з губернатором відбулася розмова щодо налагодження добросусідських відносин з Польщею. «Він розповів про старання наладнати людські відносини з поляками. Минулого століття було багато негарного і стараємося, щоб це залагодити», ‒ висловився Гузар.

Насамкінець варто зауважити, що візит Блаженнішого приурочений до відзначення на державному рівні 120-річчя від дня народження Патріарха Йосипа Сліпого, який відіграв велику роль у державотворенні України та формуванні національної ідентичності українського народу.

Поки детальний перелік заходів, які проводитимуть на Волині, невідомий. У Луцькому екзархаті УГКЦ пообіцяли надати його згодом.

«Волинські Новини»

Опубліковано у Публікації, Статті | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.