Треба чекати, що з’являтимуться всі можливі методи національного самозахисту — Сверстюк

«Цей законопроект, який образливим способом був притягнутий, який, безперечно, є викликом національній гідності українців, викликає нормальну реакцію в суспільстві. І надалі викликатиме. Я думаю, що це питання надзвичайно важливе. Для України воно важливе вже протягом століть. Щойно вона здобула незалежність — і вже є брутальне посягання на державну мову. Тому треба чекати, що з’являтимуться всі можливі методи національного самозахисту», — розповів Євген Сверстюк в інтерв’ю Gazeta.ua.

Видатний український публіцист і літературознавець вважає, що українці не мають права на таке байдуже ставлення до цінностей, яке зараз є панівним. Якщо вони хочуть зберегти обличчя, якщо вони хочуть бути господарями на своїй землі, то мають захищати свої цінності. І то не язиком просто на вулиці.

«Думаю, що нинішній виклик грубий, брутальний повинен бути сигналом до того, щоб з’являлися щодня десятки, сотні, тисячі заяв: «Від сьогодні я розмовляю українською», «Від сьогодні моя сім’я користується українською». Переконаний, що цей перехід має якось зупинити це ганебне явище, на яке не можна дивитися без огиди. Я думаю, що це мало би привести людей до якоїсь національної притомності», — вважає учасник Ініціативної групи «Першого грудня».

Раніше Ініціативна група «Першого грудня» заявила, що спосіб, у який було схвалено «мовний» законопроект, свідчить про катастрофу українського парламентаризму і вражаючу деградацію парламентської традиції. Парламент остаточно перетворився на місце бездумного «кнопкодавства», він утратив свою суспільну легітимність.

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.