“Революція виникає на економічному ґрунті, але вона може виникнути і на іншій основі, включаючи мовну” – Вадим Скуратівський

Революція може виникнути і на мовній основі, вважає професор, учасник Ініціативної групи “Першого грудня” Вадим Скуратівський, та зазначає, що вперше в історії переслідувань української мови цю проблему перевели на юридичну платформу.

«Ми звикли до того, що революція виникає на економічному ґрунті, але вона може виникнути і на іншій основі, включаючи мовну», — сказав в ефірі ТВІ професор Скуратівський.

Вадим Скуратівський висловив думку, що “зовсім несподівано в столітній історії переслідувань української мови раптом цю проблему перевели на доволі вишукану, юридичну платформу.  Це вперше, відтак треба зрозуміти: або це кінець репресій щодо української мови або початок суто юридичного упослідження”.

«Справа в тому, що це черговий вибрик сусіднього імперіалізму. Він може використати будь-який сюжет в будь-якому напрямку, будь-якої хвилини. Йому однаково, що використовувати для своїх інтриг. Але в принципі, дуже прикро, що ми допускаємо ці сюжети. Не можна дозволяти оцю дурість і підлість. Справа не тільки в законопроекті. Тут можна простежити, як поводять себе його ініціатори — абсолютне неприйняття України. Вони невігласи, які люто ненавидять все українське і намагаються з усіх сил припинити будь-які вияви української історії та культури», — вважає  учасник Ініціативної групи “Першого грудня”.

Раніше Ініціативна група «Першого грудня» заявила, що проект Закону України «Про засади мовної політики» є наміром підмінити Конституцію України. Учасники групи застерегли, що, в разі прийняття законопроекту він призведе до розколу в суспільстві. Богдан Гаврилишин та каринал Любомир Гузар зустрічалися із Головою ВРУ Володимиром Литвином, а Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський та Мирослав Попович взяли участь в акціях протесту проти законопроекту.

Опубліковано у Відео, Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.